Za duży świat dla małych psów

Zastanawiałam się czy pisać o tej reklamie, bo jest niby fajna, ale tak wolno się toczy. Dopiero jak obejrzałam jej drugą wersję, to doceniłam  i pierwszą.

Mimo wszystko zachęcam, żeby najpierw obejrzeć część pierwszą, dlatego że druga jest w zasadzie jej parodią.

W części pierwszej poznajemy małego pieska, który niezmiernie mi się podoba. Rozczulają mnie psy, które są tak brzydkie, że aż brzydkie (takie co są tak brzydkie, że aż piękne typu Bułka też uwielbiam). Miałam znajomego Miśka, który był podobny, kiedyś się natknęłam na bloga oczami kubusia, który tez jest taka urocza paskudą. Żadne tam francuskie pieski, tylko zwykłe brzydale. Ale za to o każdym kilometrowa historia.

Ten z reklamy też ma swoją: źle się czuje w świecie, w którym wszystko jest dla niego za duże. Tak jakby ten świat w ogóle nie był dla niego stworzony. Za duża kość, smycz, legowisko, no i za duże granulki karm (no bo to w końcu reklama Pedigree dla małych psów).

Small Dog/BIG WORLD from Matthew Kalish on Vimeo.

 

Druga część składa się z tych samych obrazów, ale inny jest tekst. O ile w pierwszej części piesio jest biedulkiem, który znalazł się w świecie nie dla siebie, tak tutaj – jest ironiczny i lekko złośliwy, czyli taki jak lubię.

Nie byłabym sobą jakbym się nie przyczepiła. Pies, który brał udział w kręceniu tej reklamy ma na imię Suzy i mimo że nie zagłębiłam się bardzo w jego anatomię, odnoszę nieodparte wrażenie, że ten męski głos jakoś nie  pasuje.

Written, Directed, Edited and VO by Matthew Kalish
Director of Photography – Christopher Pearson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*