Wyścigi greyhoundów według Tobiego Dixona

The Lure” („Przynęta”) to tytuł serii fotografii Tobiego Dixona, fotografa z Australii. Zdjęcia pokazują karykaturalne portrety postaci z wyścigów psów organizowanych w Wentworth Park w Sydney. Zostały zrobione w ciągu kilku wieczorów na początku 2010 roku. Każde zdjęcie było robione w miniaturowym studio tuż po zakończeniu kolejnych wyścigów, tak aby pokazać emocje malujące się na twarzach trenerów, właścicieli, obstawiających oraz psów.

Słowo ‚lure‚ oznacza przynętę, czyli to urządzenie za którym biegną psy podczas wyścigu, kiedy już opuszczą boksy startowe. Patrząc na przedstawione twarze ludzi, można zgadywać  jakie są ich ‚przynęty’: pieniądze, prestiż, duma?

Historie tych ludzi są naprawdę fascynujące„- mówi Toby Dixon. „Jedna z rodzin przyjechała z odległej wsi w Queensland, żeby wziąć udział w wyścigu, przegrać, spakować się do samochodu i wrócić prosto do domu. Większość trenerów urodziła się w rodzinach z tradycjami, bądź zaczęła w bardzo młodym wieku.”

Pomysł na to, aby jako wstęp do wystawy nakręcić film pojawił się podczas  jednej z przerw zdjęciowych. Przez wiele tygodni Dixon jeździł do hodowli greyhoundów, gdzie trzymano ok 350-400 psów. Właściciel i opiekun hodowli-Johnny (na zdjęciu), spotkał się kiedyś z fotografem na ‚Wenny’ (Wentworth Park Greyhound Track). Dixon obserwował go z pewnej odległości zastanawiając się jaka może być jego historia i uznał, że będzie idealnym kandydatem na główną rolę w filmie promującym wystawę. Bardzo polecam ten filmik!

Podczas kręcenia filmu został zniszczony nowiutki aparat Cannon 5D mk2, gdyż został ustawiony zbyt blisko toru po jakim porusza się przynęta (z prędkością 70 km na godzinę)…

…ale na szczęście nie ma takiej rzeczy której nie da się naprawić

przy użyciu taśmy klejącej!

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości autora: Toby Dixon, który zaprasza serdecznie do odwiedzenia jego internetowego sklepu z fotografiami (zawsze z autografem!)- http://tobydixon.bigcartel.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*