Szokująca kampania PETA

Jenna Jameson w kampani PETA
Jenna Jameson

PETA często szokuje w swoich kampaniach próbujących zwrócić uwagę na problem łamania praw zwierząt na świecie. Jedną z takich akcji jest właśnie ‚Too much sex can be a bad thing’ (‚Za dużo seksu może być złą rzeczą’), w której udział wzięły… gwiazdy porno.

Ron Jeremy, Sasha Grey i Jenna Jameson pozują nago do zdjęć zachęcających do kastracji i sterylizacji psów oraz kotów w ramach kampanii promującej kontrolowanie rozrodu zwierząt towarzyszących ABC (Animal Birth Control). Twarzą kampanii był też Tiger Woods,

Sasha Grey
Sasha Grey

ale ponoć użyto jego wizerunku bez pozwolenia!

W Polsce taka akcja pewnie spotkałaby się z ogromnym oburzeniem, niemniej ogólnie przydałaby się kampania uświadamiająca społeczeństwo w tej niezmiernie ważnej kwestii. Niestety pokutuje u nas dużo mitów na temat sterylizacji i kastracji, a wśród nich najbardziej rozpowszechniony i najbardziej krzywdzący, że suczka/kotka musi mieć chociaż raz młode.

Tiger Woods
Tiger Woods

W ramach ciekawostki zamieszczam link do wyjątkowego quizu na temat kontroli rozrodu- Striptease quiz. Jest on o tyle ciekawy, że za dobre odpowiedzi modelka na stronie zdejmuje po jednej części garderoby. Niestety quiz jest tylko w wersji angielskiej i są w nim pytania o dane dotyczące USA, ale myślę że i tak znajdą się chętni, nie?

Ron Jeremy na koniec, dla ludzi o mocnych nerwach…

peta.org, Lord Mariser

One Comment on “Szokująca kampania PETA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*