Szczęśliwe niepełnosprawne

Bułka

Jeszcze jakiś czas temu widok niepełnosprawnego zwierzaka, na przykład na wózku budził litość i poczucie, że zwierzę się męczy. Teraz już coraz więcej osób jest świadomych tego, że niepełnosprawność nie musi być i często nie jest dla zwierzaka koszmarem, wymaga sporego poświęcenia ze strony właściciela, za co dostanie on w nagrodę wdzięczne spojrzenie i pełne wzruszeń zabawy.

Jak się patrzy na niepełnosprawne zwierzaki widać od razu, że to im w ogóle nie przeszkadza. Zachowują się jakby tego w ogóle nie zauważały. Kto zna Bułkę, ten wie, że nic kompletnie sobie nie robi ze swojej głuchoty. Podobnie zresztą jak psy z protezami.

Carli Davidson wszyscy znają z serii zdjęć pt. Shake, gdzie fotografowała otrzepujące się psy, otrzymując zdeformowane buźki, szczególnie tych modeli, którzy mają długie fafle. Nie każdy za to wie, że Shake to nie był przypadek – pani Davidson jest wybitną miłośniczką zwierząt, o czym można się przekonać wchodząc na jej stronę. Są tam zdjęcia zwierząt domowych, ale też z zoo, a nawet weterynaryjne ciekawostki takie jak zdjęcia z operacji pacjentów egzotycznych gatunków.

W serii Pets with Disabilities portretuje zwierzęta niepełnosprawne, głównie psy na wózkach. Jest też jeden niewidomy oraz inny po amputacji przednich kończyn. Wszystkie zadowolone z życia, uśmiechnięte, wyglądające jakby patrzyły na nas ze zdziwieniem: ‚ja czuję się świetnie, więc czemu patrzysz na mnie z politowaniem’. Kolega bez oczu nie może widzieć żadnego politowania, ale ma to gdzieś, bo świetnie sobie radzi w życiu dzięki swojemu wybitnej urody psu przewodnikowi.

 

 

carlidavidson.photoshelter.com,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*