Sposób na otyłość – pedometr dla psów

To nowość od Fujitsu. Pierwszy na świecie pedometr dla psów. Na razie u nas niedostępny, ale pewnie niedługo da się dostać. Piszę wcześnie, żeby właściciele grubasów mogli zacząć zbierać pieniądze.

Co to takiego?

Pedometr to urządzenie do liczenia kroków. Produkt Fujitsu nazywa się Wandant, co jest połączeniem słów wan=pies oraz dant – pochodzące od angielskiego pendant=breloczek. Urządzenie jest niewielkim pudełeczkiem, które przyczepia się do obroży. 

Jak to działa?

Urządzenie jest specjalnie dostosowane do liczenia psich kroków. Uwzględnia długość kończyn i potrafi odróżnić czy zwierzę idzie czy biegnie. Dodatkowo mierzy temperaturę i poprzez detektor drgawek – poziom stresu.

Uzyskane dane przesyła na serwer, gdzie zostają przedstawione w formie graficznej. Dodatkowo właściciel ma możliwość wprowadzenia dodatkowych codziennych informacji, takich jak ilość zjedzonej karmy, aktualną wagę i jaką pupil zrobił kupę.

Po co?

Chodzi o to, żeby zmobilizować ludzi do częstszego wychodzenia z psem na dłuższe spacery oraz monitorowania ilości pochłanianego przez psa jedzenia, a co za tym idzie ma zapobiegać i zwalczać otyłość.

Więcej o tym nowoczesnym urządzeniu znajdziecie na stronie producenta: Fujitsu.

 

Foto: Deannster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*