Sławne psy w reklamie

hachiko

Dziś chcę pokazać ciekawą reklamę karmy dla psów. Dla właścicieli zwierzaków moim zdaniem głębiej zainteresowanych tematyką psią.

Reklama używa trzech, wspaniałych moim zdaniem, zdjęć psów. Ja znałam dwa z nich. Stali czytelnicy na pewno mogą kojarzyć jednego, o którym był artykuł, ale rzecz jasna z innych źródeł mogliście znać wszystkie, o jednym był nawet niedawno film.

Zerknijcie na zdjęcia. Które psy kojarzycie? Wszystkie?

Tak sobie myślę, że jeśli ktoś zna wszystkie te trzy psy, to poczuje się wyróżniony tym, że firma produkująca karmę zwróciła się właśnie w jego stronę. Najbardziej śmieszą żarty te które nie tylko rozumiemy, ale które wiemy, że rozumieją nieliczni.

A ci, co psów nie znają to poznają, nie obrażą się przecież.

Podoba mi się taki pomysł na kampanię. Zachwycają mnie też zdjęcia. Jak się przyjrzycie, w głowę każdego psa wrysowana jest jego historia. To piękne. Na dole jest też pokrótce napisane co takiego zrobił każdy psiak.

Na koniec się przyznam, że poznałam tylko Kabang (o której pisałam tutaj) i Hachiko. Ale teraz znam już również sierżanta Stubbiego.

Sergeant Stubby

Amerykański bohater I wojny światowej. Na statek do Europy zabrał go nielegalnie żołnierz. Obecność psa została szybko zauważona, ale dowództwo pozwoliło mu zostać, bo pies umiał salutować. Stubby był podobny do boston teriera albo staffika  i naprawdę zdobył rangę sierżanta-  za wykrycie szpiega. Ostrzegał żołnierzy przed zabójczymi niemieckimi atakami z użyciem gazu musztardowego. Kiedyś sam doznał obrażeń z powodu gazu i po wyzdrowieniu chodził w specjalnej masce przeciwgazowej. Był też raniony poważnie granatem, ale przeżył, został przemycony do USA, gdzie został prawdziwym celebrytą. Podczas przerwy w meczu futbolu amerykańskiego wpuszczono go na boisku, gdzie mógł się bawić piłką. Zmarł we śnie.

hero_dogs_stubby_aotw

Kabang

Ta bezdomna suczka została przygarnięta przez rodzinę. Jakiś czas później ocaliła dzieci przed nadjeżdżającym motocyklem. Skończyło się to dla Kabang utratą połowy twarzy. Dzięki poświęceniu wielu ludzi i przy nakładzie wielkich środków udało się psa przetransportować z Filipin do USA, gdzie poddano go leczeniu. Suczka wróciła już do domu. Weterynarze mówią, ze poza niecodzienną estetyką jest zdrowa i czuje się świetnie.

hero_dogs_kabang_aotw

Hatchiko

Znany z powodu swej niesamowitej lojalności i z filmu z Richardem Gere. Czekał na swojego pana na stacji kolejowej, któregoś dnia pan nie wrócił. Hachiko przychodził w oczekiwaniu na niego jeszcze przez ponad 9 lat.

hero_dogs_hachiko_aotw

Źródło: adsoftheworld.com

Advertising Agency: Grey, Makati City, Philippines
Chief Creative Officer / Executive Creative Director / Copywriter: Ompong Remigio
Creative Director: Mel Aguinaldo
Art Director / Illustrator: Peter Raphael Mutuc
Published: March 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*