Rysiek z Klanu wraca do gry

Szczególnie przed świętami następuje zmasowany atak organizacji pomocowych. W każdym bloku reklamowym co najmniej jeden spot o pomaganiu biednym dzieciom, zbieraniu jedzenia. W internecie dodatkowo sporo akcji na tematy schroniskowe – żeby przynosić koce i jedzenie plus żeby nie kupować zwierząt na prezenty gwiazdkowe.

Jest to normalne i każdy z nas na pewno wspiera chociaż od czasu do czasu takie inicjatywy. Wszystkie cele są ważne i wzruszające. To że wybieramy, że wesprzemy tą czy inną inicjatywę zależy w pewnym stopniu od przypadku (że nas akurat Dziewczynka z zapałkami dorwie w markecie) albo od pomysłowości, oryginalności , czegoś czym dana kampania będzie się wyróżniać. Myślę że na tym polega sukces Wielkiej Orkiestry – że od początku była inna od reszty, bo trwa tylko jeden dzień, bo jest związana z charyzmatycznym liderem, z koncertami, nie ma drugiej takiej akcji.

W przypadku zwierząt przynajmniej w Polsce kampanie o zwierzakach są faktycznie są „czerstwo zrealizowane” – biedne psy+łańcuch+przeciekająca buda+smutny wzrok itd. Wszystko w kółko to samo.

Ale nareszcie jest coś nowego i innego. Rysiek z Klanu jako mafiozo (swoja drogą – wypada znakomicie)! Mafia lubi rozrabiac, ale tym razem w słusznej sprawie.

Ten spot trzeba obejrzeć. Najlepiej kilka razy, bo ja za każdym znajduję kolejne fajne rzeczy i staje się to coraz śmieszniejsze.

Wspieram, bo mi się podoba. Ty też możesz pomóc 😉   siepomaga.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*