Psy i sexy modelki- kalendarz na rok 2011

January- baby, it’s cold outside

Dziewczyny i szczenięta. Brzmi niewinnie, prawda? Ale ten kalendarz wzbudził naprawdę liczne kontrowersje!

Kalendarz Puppy Love został wyprodukowany dla irlandzkiej organizacji dobroczynnej Ash Animal Rescue w Wicklow. Organizacja musi ostro walczyć o fundusze dla swoich podopiecznych,m.in. dlatego, że stosuje politykę ‚no kill’, czyli nie usypia zwierząt.

Na pomysł kalendarza wpadła modelka Melissa Hayward, która wzięla psa właśnie z Ash Animal Rescue. Namówiła swoich znajomych z branży. żeby wspólnie stworzyć zdjęcia w stylu lat czterdziestych-wszyscy zrobili to zupełnie za darmo.

Melissa nie spodziewała się jednak aż takich kontrowersji!

Wszyscy zareagowali wspaniale, nawet ci, którzy nie mogli podjąć się dystrybucji. Ale niektórzy z nich powiedzieli, że nie mogą sprzedawać kalendarza, gdyż jest on zbyt sexy. Spodziewałam się jakiejś reakcji, ale na pewno nie takiej!


Prawdziwą burzę wywołała

fotografia z udziałem polskiej modelki- Agaty Dembieckiej, która przedstawia kobietę karmiącą piersią szczeniaka. Agata jest członkinią PETA, kocha zwierzęta i w swojej roli czuła się zupełnie swobodnie.

Krytycy oskarżają o znęcanie się nad zwierzętami, mówiąc, że skąpo ubrane kobiety w wyzywających pozach z psami nasuwają miłośnikom zwierząt skojarzenia z sodomią. Jeden z krytyków, z zawodu weterynarz, zaprzecza jakoby te psy mogły cierpieć z powodu jakiś długofalowych zaburzeń, ale uważa, że marcowa fotografia pokazuje po prostu ‚coś niewłaściwego’. Uważa, że ubrane modelki też pomogłyby podnosić społeczną świadomość na temat pomocy psom.

Oburzone osoby domagają się przeprosin, mimo że, jak podkreślają, szczytny cel łagodzi ich nastawienie.

kalendarz aprilJeden z twórców kalendarza- Adelheid Walsh powiedział, że nie sądził, że Irlandzkie społeczeństwo będzie tak krytyczne. Uważa, że nie ma za co przepraszać i gdyby mógł cofnąć czas- na pewno zrobiłby ten kalendarz jeszcze raz!

W kraju dzieją się dużo bardziej wstrząsające rzeczy niż ta fotografia. Wiele osób kupuje sobie szczeniaka na Gwiazdkę, a potem nie stać ich aby go wykarmić. Wiele psów jest wyrzucanych na ulicę i umiera. Fala krytyki nas przygnębiła, bo pracowaliśmy nad tym przez setki godzin, zupełnie za darmo. A ludzie odrzucają naszą kampanię; feministki zarzucają nam poniżanie kobiet– nie robimy tego!

Kalendarz jest do dostania na stronie Puppy Love i nie ma problemu, aby przesyłka dotarła do Polski.

Pozostałe zdjęcia:

May- maybe baby!

June- It’s getting hot!

July- feelin’ hot, hot, hot

August- We’re all going on a summer holiday

September- forget-me-not

October- Howlin’ at the moon

November- Saints & sinners

December- Santa Baby!


PHOTOGRAPHERS: Stephen A Walsh http://www.modelmayhem.com/1593650, Tatiana G http://www.tatianag.com/, Karol Liver http://www.karol-liver.com/,Lisa McGee facebook.com/lgreatrix, Maik Sinkovec http://www.sinkovec.net, Paul Marconi www.dontshoot.me, Lee Malone http://www.modelmayhem.com/1064816, Natalie Herzer http://www.boudoirgirls.net, Rick Taylor http://firstfocusphotography.com/, Adelheid W www.Adelheidwalsh.com, Carl Farmer www.redtreestudio.ie, Angela Halpin www.lensload.com
MODELS: Vitalinka http://www.modelmayhem.com/1115945, Hira Shah, Agata Dembiecka http://www.dembiecka.com/, Mono Van Der Pol www.loveyourbellydance.com, Amy Kane http://www.modelmayhem.com/1478902, Ciara Letitia http://www.modelmayhem.com/1327718, Alyson Boyle, Hannah Smyth, Rachel Lally http://www.modelmayhem.com/1379176, Melissa Hayward http://www.modelmayhem.com/463337, Adelheid Walsh http://www.adelheidwalsh.com, Evelyn Susana Valdes Fuentes http://www.facebook.com/evevicfran
MAKE UP ARTISTS/HAIR STYLISTS: Oksana http://www.modelmayhem.com/735866, Jane Akkerman http://www.janeakkerman.com, Forget Me Not Make up http://www.forgetmenotmakeup.ie/, Sian sharkey, Amanda Sharkey, Agnieszka Kolyszko, Barry Finnegan, Sandra Gillen http://www.skelliemakeup.com, Debbie@VanityX, www.vanityx.ie
WARDROBE: Miss Fantasias
OTHER THANKS: Tinakilly House www.TinaKilly.ie for letting us shoot in their wonderful hotel
Matt Hayward for his photoshop and website building skills
Mono Van Der Pol for designing our beautiful logo
Amy @ go-retouch-go http://www.go-retouch-go.com/ for her excellent re touching skills
Sarah Byrne for helping us find sponsors
Ferg Flannery for his awesome graphic design on the calendar http://www.studiosaydo.com/

3 Comments on “Psy i sexy modelki- kalendarz na rok 2011”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*