Piosenka, która pomaga psom

‚White Knuckles’ to piosenka chicagowskiego zespołu OK Go. Wideo zostało wyreżyserowane przez Trish Sie, która brała też udział w produkcji wcześniejszego, cieszącego się sporą popularnością, teledysku zespołu- ‚Here It Goes Again’. ‚White Knuckles’ składa się z tylko jednego ujęcia, w czasie którego członkowie zespołu przy dźwiękach piosenki pokazują choreografię z udziałem minimalistycznych mebli, tresowanych psów oraz … kozy.

Skąd wziął się pomysł na teledysk?

Reżyserka odpowiada:

Po sukcesie wcześniejszego teledysku z użyciem automatycznych bieżni, pomyślałam: czy nie byłoby super, gdyby następnym razem to chłopaki posłużyli jako maszyny umożliwiające występ psom?

Zespół uznał pomysł za ‚absurdalny i wspaniały’. Członkowie zespołu puszczali swoim własnym psom piosenki z płyty i uznali, że właśnie White Knuckles najlepiej pasuje do rozrywkowego charakteru pupili.


W jaki sposób powstawało wideo?

Tuzin psów i jedna koza były specjalnie przygotowywane do udziału w nagraniu. Pomysł wymagał aby cały teledysk zawierał tylko jedno ujęcie, co początkowo wydawało się niewykonalne. Każdy pies dostał do pary jednego trenera, z którym pracował przez 2 tygodnie jeszcze bez udziału OK Go. Na tydzień przed nagraniem dołączyli do nich członkowie zespołu. Trenerzy starali się stworzyć swobodną atmosferę, aby psy faktycznie mogły się cieszyć z wykonywanych sztuczek. Najtrudniejszym trikiem okazał się ten, gdzie dwa psy wchodzą i schodzą z regału, a członkowie zespołu tworzą dla nich platformy, równocześnie kręcąc regałem. Początkowo sztuczka była wykonywana przy niewielkiej prędkości, a dopiero stopniowo zwiększano tempo dopasowując je do rytmu piosenki.

W sumie ujęcie powtarzano 124 razy, z czego 30 udało się nakręcić w całości, a 10 zespół uznał za nadające się do użycia. Wygrało ujęcie 74. Premiera odbyła się we wrześniu 2010 w The Ellen Degeneres Show. Video stało się bardzo popularne na YouTube, w ciągu 24 godzin obejrzano je milion razy!

Czemu ta piosenka pomaga psom?

Dlatego, że wszystkie psy biorące udział w teledysku pochodzą ze schronisk dla zwierząt. To są szczęściarze, bo mają już kochające rodziny. Niestety w Stanach sytuacja z bezdomnością psów jest nie lepsza od Polskiej, tam również schroniska potrzebują pieniędzy. Na stroni OK Go można kupić tą piosenkę, a cała kasa pójdzie na pomoc bezdomnym.

Foto: Dreamstime

One Comment on “Piosenka, która pomaga psom”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*