Pies wart 580 000 $

Od sierpnia 2009 najdroższym psem na świecie jest mastif tybetański o wdzięcznym imieniu Yangtze River Number Two. W momencie kupna miał 18 miesięcy, a szczęśliwym nabywcą została młoda chińska milionerka- pani Wang.

yangtze
Yangtze z nową właścicielką

Pani Wang przyjechała po psiaka z odległej prowincji, w drodze powrotnej razem z psem udali się na lotnisko specjalnym wejściem, a po wylądowaniu i przyjęciu owacji od tłumu zgromadzonych miłośników zwierzaków, w eskorcie 30 czarnych limuzyn skierowali się do domu.

Pani Wang nie ujawnia o sobie zbyt wielu informacji. Wiadomo, że jest właścicielką jeszcze jednego mastifa, z którym zamierza krzyżować Yangtze River.

Mastify należą do rzadkich ras. Na świecie ich cena oscyluje w okolicach 2 tysięcy dolarów. Jednakże w Chinach gdzie psy te są bardzo cenione, między innymi za ich stróżującą użytkowość , zazwyczaj osiągają dużo wyższe ceny.

sklonowany labrador
Sklonowany labrador

Yangtze odsunęła na dalszy plan dotychczasowego rekordzistę- labradora o imieniu Lancelot Encore, którego para z Florydy kupiła za 155 000 dolarów. Zawrotna suma wzięła się stąd, że Lancelot jest klonem poprzedniego, zmarłego na raka, pupila państwa Edgara i Niny Otto.

Więcej informacji o Lancelocie i klonowaniu psów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*