Pies uczulony na ludzi

Adam 081314-2Zdarzają się ludzie uczuleni na psy. Ciekawa jestem jaka jest naprawdę skala takich uczuleń, bo sądząc po ogłoszeniach w internecie alergia dziecka to jeden z najczęstszych powodów pozbywania się psa. Oczywiście większość tych tłumaczeń to ściemnianie. Jakoś nie widziałam, żeby ludzie załączali zdjęcia swoich testów alergicznych czy zaświadczeń od lekarza, że faktycznie to na psa są uczuleni. To wygodna wymówka, wygodniejsza niż inne, bo która fundacja/schronisko byłoby tak bezduszne, żeby skazać dziecko na życie w jednym domu ze źródłem alergenów?

Ale wcale nie o tym będzie dzisiejszy wpis. Dziś będzie o sytuacji dokładnie odwrotnej: o psie uczulonym na ludzi.

Adam in PJs 082714-4

Adam – uroczy czarny labrador trafił do organizacji  Lucky Dog Retreat Rescue w Indianapolis ze skórą całego ciała w fatalnym stanie. Wszędzie miał porozdrapywane strupy, zaczerwienienia i wyłysienia. Początkowe leczenie przynosiło skutki, ale jednak odległe od oczekiwanego całkowitego wyzdrowienia.

Adam 070314-3Badania krwi wykazały, że przyczyną tego stanu jest u psa alergia na ludzi naskórek. Ciekawy przypadek, ze studiów wiem, że takie coś jest w pełni możliwe, sama się jednak z tym nie spotkałam. Na szczeście dostępne jest odczulanie, więc jest spora szansa, że dolegliwości Adama da się złagodzić na tyle, żeby mógł być głaskany przez swoich nowych opiekunów, na których oczekuje w ośrodku.

Więcej o Adamie i postępach w jego leczeniu możecie dowiedzieć się na stronie Lucky Dog Retreat Rescue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*