Pies to świetny prezent

A moim zdaniem pies może być świetnym prezentem!

Przed świętami różne ogranizacje przestrzegają przed dawaniem zwierząt jako prezentów. Wiadomo dlaczego. Hmm, no własnie czy wiadomo dlaczego? Ja się nie zgadzam z tym,że święta są być gorszym czasem na wzięcie psa. Jest pewna grupa ludzi w naszym kraju, którzy są idiotami. Przywiązują zwierzęta w lesie, wywożą i wykopują z samochodu, jak im się znudzi to udają głupa w schronisku, że niby znaleźli, próbują zatłuc siekierą itd. Mam cichą nadzieję, niestety daleko mi do przekonania, że ich liczba maleje w związku z tym, że nasz naród jest coraz bardziej wykształcony,mówi się o prawach zwierząt, że się ogólnie niby cywilizujemy.

Idioci w ogóle nie powinni mieć zwierząt. 

Tacy ludzie wpadają na pomysł posiadania zwierząt, nie biorąc niestety pod uwagę mojego wpisu Nie musisz mieć psa, bo generalnie mają to w dupie. Biorą psa:

 • pod wpływem impulu (bo jest puszysty)
 • dla dziecka (które ma 4 lata i na pewno się nim samo nie zajmie)
 • nie mając kompletnie kasy 
 • nie mając czasu 
 • nie mając podstawowej wiedzy o rasie 

Wiadomo jak to się później kończy.

A teraz przechodzimy do tytułowego tematu:

Akcja wrocławskiego TOZu mi się podoba!

To, że ktoś jest idiotą nie ma nic wspólnego ze świętami. To, że weźmie psa na prezent świąteczny nie ma znaczenia. On/Ona w ogóle nie powinni mieć psa. Czy to będzie prezent na święta/na urodziny dziecka/na komunię czy po prostu kupiony, bo wpadł w oko na targowisku – NIE MA ZNACZENIA.

Pies = super prezent

Pies to fenomenalny prezent pod warunkiem, że nie jest prezentem niespodzianką. Genialny prezent dla samego siebie. Święta to dla wielu osób fajny, luźny czas – wręcz idealny, żeby go poświęcić na zapoznanie się z nowym, czworonożnym przyjacielem. Akcje o tym, żeby nie brać zwierzaków na święta, są dla mnie nie nawet trochę szkodliwe. Ci co są bezmyślni i tak wsadzą psa pod choinkę, inni nie zrobią tego w święta tylko na urodziny córeczki, więc na jedno wyjdzie. Nie należy ludzi zniechęcać do posiadania zwierząt – należy ich uświadamiać z czym się to wiąże. Trzeba brać do domu bezdomniaki w święta! Podobnie jak w każdej innej porze roku. Jak ktoś woli kupić rodowodowego – proszę bardzo. Tylko jak wszystko – trzeba to robić z głową.

Foto: stockfreeimages.com- Dobi

3 Comments on “Pies to świetny prezent”

 1. Zazdroszczę. 😉 Nas czeka świąteczna gorączka, niestety… Ale chyba jednak w większości domów święta to spore zamieszanie. Wigilia, pierwszy, drugi dzień świąt…
  Ale postanowiliśmy wynagrodzić tę coroczną męczarnię, zarówno sobie, jak i psom, i po świętach zaszywamy się w domku w Puszczy Białowieskiej, z nadzieją, że tam fajerwerek nie puszczają tak intensywnie, jak w Warszawie. 😉

 2. @ Ola Hehe, po prostu moje święta są bardzo spokojnie. Wigilia – owszem bedzie parę osób, ale tylko najbliższa rodzina, a potem słodkie lenistwo przed telewizorem. Odwiedzin cioć nie przewiduję 🙂
  Wesołych!

 3. Moim zdaniem okres świąt to zły czas na wzięcie zwierzaka, pomijając już argumenty, że się znudzi itd. – bo tu się zgadzam z autorem artykułu, natomiast święta to nie jest „fajny, luźny czas”. Z punktu widzenia psa, który trafia w nowe miejsce, wśród nowych ludzi, to prawdziwy koszmar. Dlaczego? Bo nie wierzę, że każdy, kto weźmie psa w trakcie świąt jest samotnikiem i nie odwiedza go w trakcie świąt ciotka, babcia, siostrzeniec, wujek, brat, rodzice …. W trakcie świąt przewija się mnóstwo ludzi, a nowe miejsce i nowa rodzina to dla psa wystarczający stres. Dodatkowo, nowy właściciel, goszcząc rodzinę (bądź am będąc gościem), nie ma czasu na zajęcie się z psem. Nie wspomnę o tym, że większość rodziny, zwłaszcza dzieci, będą chciały poznać nowego domownika. Nie, nie i jeszcze raz nie. Pierwsze dni psa w nowym domu powinny być spokojne, przemyślane i ukierunkowane na psa! A w trakcie świąt nikt nie będzie miał na to czasu. Dlatego mówię nie prezentom w postaci psa. Jeśli ktoś chce owego domownika, to najlepiej po świętach (kiedy już wszyscy będą mieli dość gości i siedzenia przy stole 😉 ), a pod choinką może np. znaleźć się zdjęcie psa, który za kilka dni będzie nowym domownikiem. Już na spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*