Pies to świetny prezent

A moim zdaniem pies może być świetnym prezentem!

Przed świętami różne ogranizacje przestrzegają przed dawaniem zwierząt jako prezentów. Wiadomo dlaczego. Hmm, no własnie czy wiadomo dlaczego? Ja się nie zgadzam z tym,że święta są być gorszym czasem na wzięcie psa. Jest pewna grupa ludzi w naszym kraju, którzy są idiotami. Przywiązują zwierzęta w lesie, wywożą i wykopują z samochodu, jak im się znudzi to udają głupa w schronisku, że niby znaleźli, próbują zatłuc siekierą itd. Mam cichą nadzieję, niestety daleko mi do przekonania, że ich liczba maleje w związku z tym, że nasz naród jest coraz bardziej wykształcony,mówi się o prawach zwierząt, że się ogólnie niby cywilizujemy.

Idioci w ogóle nie powinni mieć zwierząt. 

Tacy ludzie wpadają na pomysł posiadania zwierząt, nie biorąc niestety pod uwagę mojego wpisu Nie musisz mieć psa, bo generalnie mają to w dupie. Biorą psa:

 • pod wpływem impulu (bo jest puszysty)
 • dla dziecka (które ma 4 lata i na pewno się nim samo nie zajmie)
 • nie mając kompletnie kasy 
 • nie mając czasu 
 • nie mając podstawowej wiedzy o rasie 

Wiadomo jak to się później kończy.

A teraz przechodzimy do tytułowego tematu:

Akcja wrocławskiego TOZu mi się podoba!

To, że ktoś jest idiotą nie ma nic wspólnego ze świętami. To, że weźmie psa na prezent świąteczny nie ma znaczenia. On/Ona w ogóle nie powinni mieć psa. Czy to będzie prezent na święta/na urodziny dziecka/na komunię czy po prostu kupiony, bo wpadł w oko na targowisku – NIE MA ZNACZENIA.

Pies = super prezent

Pies to fenomenalny prezent pod warunkiem, że nie jest prezentem niespodzianką. Genialny prezent dla samego siebie. Święta to dla wielu osób fajny, luźny czas – wręcz idealny, żeby go poświęcić na zapoznanie się z nowym, czworonożnym przyjacielem. Akcje o tym, żeby nie brać zwierzaków na święta, są dla mnie nie nawet trochę szkodliwe. Ci co są bezmyślni i tak wsadzą psa pod choinkę, inni nie zrobią tego w święta tylko na urodziny córeczki, więc na jedno wyjdzie. Nie należy ludzi zniechęcać do posiadania zwierząt – należy ich uświadamiać z czym się to wiąże. Trzeba brać do domu bezdomniaki w święta! Podobnie jak w każdej innej porze roku. Jak ktoś woli kupić rodowodowego – proszę bardzo. Tylko jak wszystko – trzeba to robić z głową.

Foto: stockfreeimages.com- Dobi

3 Comments on “Pies to świetny prezent”

 1. Zazdroszczę. 😉 Nas czeka świąteczna gorączka, niestety… Ale chyba jednak w większości domów święta to spore zamieszanie. Wigilia, pierwszy, drugi dzień świąt…
  Ale postanowiliśmy wynagrodzić tę coroczną męczarnię, zarówno sobie, jak i psom, i po świętach zaszywamy się w domku w Puszczy Białowieskiej, z nadzieją, że tam fajerwerek nie puszczają tak intensywnie, jak w Warszawie. 😉

 2. @ Ola Hehe, po prostu moje święta są bardzo spokojnie. Wigilia – owszem bedzie parę osób, ale tylko najbliższa rodzina, a potem słodkie lenistwo przed telewizorem. Odwiedzin cioć nie przewiduję 🙂
  Wesołych!

 3. Moim zdaniem okres świąt to zły czas na wzięcie zwierzaka, pomijając już argumenty, że się znudzi itd. – bo tu się zgadzam z autorem artykułu, natomiast święta to nie jest „fajny, luźny czas”. Z punktu widzenia psa, który trafia w nowe miejsce, wśród nowych ludzi, to prawdziwy koszmar. Dlaczego? Bo nie wierzę, że każdy, kto weźmie psa w trakcie świąt jest samotnikiem i nie odwiedza go w trakcie świąt ciotka, babcia, siostrzeniec, wujek, brat, rodzice …. W trakcie świąt przewija się mnóstwo ludzi, a nowe miejsce i nowa rodzina to dla psa wystarczający stres. Dodatkowo, nowy właściciel, goszcząc rodzinę (bądź am będąc gościem), nie ma czasu na zajęcie się z psem. Nie wspomnę o tym, że większość rodziny, zwłaszcza dzieci, będą chciały poznać nowego domownika. Nie, nie i jeszcze raz nie. Pierwsze dni psa w nowym domu powinny być spokojne, przemyślane i ukierunkowane na psa! A w trakcie świąt nikt nie będzie miał na to czasu. Dlatego mówię nie prezentom w postaci psa. Jeśli ktoś chce owego domownika, to najlepiej po świętach (kiedy już wszyscy będą mieli dość gości i siedzenia przy stole 😉 ), a pod choinką może np. znaleźć się zdjęcie psa, który za kilka dni będzie nowym domownikiem. Już na spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*