Od zera do bohatera dzięki psu

John_The_Artist_and_George_The_Dog

John Dolan przyznaje to bez ogródek. To, że stał się nowym, lepszym człowiekiem zawdzięcza w całości swojemu psu George’owi. Gdyby nie on nie wiadomo czy i jak by żył. Teraz żyje dobrze – jego prace sprzedają się za tysiące dolarów, zdobią ściany znanych galerii.

Przed spotkaniem z psem John był uzależnionym od heroiny, przez większość czasu bezdomnym londyńczykiem. Utrzymywał się z żebrania na ulicy. Wielokrotnie był aresztowany, spędził sporo czasu w więzieniu za różne przestępstwa.

George trafił do niego od pary innych bezdomnych, którzy nabyli go za puszkę piwa. Udało im się znaleźć dla siebie lokum, niestety nie było ono przychylne czworonogom i George potrzebował nowego domu. Dolan, o którym trudno powiedzieć, że prowadził odpowiedzialne życie nie czuł się gotowy ani w stanie zaopiekować się psem. Ledwo udawało mu się jako tako zadbać o siebie.

15-John-Dolan-Collaboration-ESPO-Powers_1200_865_80_c1

Pies wzbudził w nim jednak takie uczucia, że postanowił zmienić swoje życie. Po pierwsze musiał zacząć unikać popełniania przestępstw. Dolan zdawał sobie sprawę z tego, że jeśli trafiłby do więzienia, mógłby już nigdy nie spotkać George’a.

Kolejną kwestią do rozwiązania było znalezienie stałego lokum i źródła dochodu. Żebranie na ulicy było dla Johna Dolana zawsze upokarzające. Żeby ukryć swój wzrok przed przechodniami postanowił zacząć szkicować. Początkowo budynki, potem również portrety George’a.

John-Dolan-George-Exhibition-Howard-Griffin-Gallery_941_1200_80_c1

I tak się zaczęło. Został dostrzeżony. Poproszono go o zilustrowanie książki, a potem dyrektor galerii zlecił mu wykonanie kilku widoków ulicy w dużym formacie. Potem sprawy potoczyły się już szybko. Najpierw wystawa w Londynie, potem w Los Angeles. John Dolan napisał też książkę o swoim życiu i jak zostało odmienione dzięki niesamowitemu psu. Kariera cały czas się rozwija.

John nadal zajmuje się rysowaniem na ulicy, gdzie przesiaduje ze swoim najlepszym przyjacielem, ale obaj mają już prawdziwy dom.

6-John-Dolan-Collaboration-Know-Hope_1200_871_80_c1

Foto: http://howardgriffingallery.com/artists/john-dolan/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*