Niesprzątający dostaną kupę kurierem

208497785_04995dbd9dNa szczęście nie w Polsce, tylko w Hiszpanii. Położone niedaleko Madrytu miasteczko Brunete znalazło sposób na ludzi niesprzatających kup po swoich czworonogach. Budżet jest skromny, ale za to ogromny rozgłos. A o to najbardziej chodzi – żeby zacząć mówić o problemie, ośmieszyć leni na tyle, żeby woleli schylić się po to co zostawił na trawniku ich pies.

Mechanizm jest prosty: 20 wolontariuszy będzie chodziło po mieście. Jeśli zobaczą, że ktoś nie sprząta kup po swoim psie – ci będą do niego podchodzić i jakby nigdy nic pytać grzecznie o imię pieska. Miasto posiada bazę danych, dzięki której możliwe będzie uzyskanie adresu właściciela i… odesłanie mu kupy jego psa jako ‚zgubionego mienia’. W paczce oprócz odchodów jest też karteczka  z ostrzeżeniem, że następnym razem to będzie mandat.

Kampanię zorganizowała agencja McCann, która chwali się zaskakującym spadkiem ilości osób niesprzątających po swoich psach.

Tak swoją drogą to jak można nie posprzątać kupy z chodnika? Z trawnika – dobra – jakoś jestem to w stanie zrozumieć, ale kurde, z chodnika?

Żałuję, że na filmiku nie pokazali min ludzi, jak już otworzyli swoje paczki.

Foto: SC Fiasco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*