Nie wszystkie szczeniaczki są słodkie i kochane

Ten szczeniaczek na pewno nie jest ani słodki ani kochany. To ‚Advice Dog’, internetowy mem, powstały jako pierwszy z serii ‚Advice Animals’ – złośliwego i prześmiewczego grona zwierzaków dających głupie porady albo zadających idiotyczne pytania.

Początki, czyli jak to jest całować się z dziewczyną

Advice Dog powstał oczywiście w dobrych intencjach. Nastoletni uczestnik internetowego forum poskarżył się innym, że jeszcze nigdy nie całował się z dziewczyną. Dostał wiele dodających otuchy porad i pocieszeń, a wśród nich pojawiło się właśnie proste zdjęcie szczenięcia na tęczowym tle. 100% cukru w cukrze – przesłodki piesek szybko zdobył sobie popularność i stał się postem roku na tamtym forum. Twórca zdjęcia stwierdził, że po prostu któregoś dnia zrobił zdjęcie swojemu psu i wyszło tak uroczo, że postanowił dorobić jeszcze tęczę dookoła. A potem zdjęcie się przydało podczas dyskusji o pierwszych pocałunkach.

Wtedy jeszcze nie był to Advice Dog tylko ‚Happy Puppy’.

Od ‚Happy Puppy’ do ‚Advice Dog’

W 2008 roku zdjęcie trafia na 4chan /b/. Tam zaczyna się dzika zabawa. Do zdjęcia w łatwy sposób można dodawać tekst, nie zakrywając ważnych detali. A że zdjęcie jest tak słodkie, że aż nie do wytrzymania – pojawiają się teksty zupełnie inne niż można by oczekiwać. Złośliwe, okrutne, bezczelne, po prostu złe. Ale śmieszne.

PopularnośćPhilosoraptor

Po tym jak na stronie memegenerator.net pojawiło się narzędzie do tworzenia własnych kompozycji, sprawiając, że stworzenie nowego ‚Advice Dog’ stało się kwestią kilku sekund – zdjęcie sięgnęło szczytów popularności, dochodząc do milionów odsłon. Pociągnęło za sobą powstanie kolejnych memów: ‚Depression Dog’, ‚Philosoraptor’ czy ‚Longcat’.

One Comment on “Nie wszystkie szczeniaczki są słodkie i kochane”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*