Najmniejszy policyjny pies na świecie

Pod koniec ubiegłego roku 70 psów – głównie owczarków niemieckich i innych dużych ras ze świetnymi nosami, zgromadziło się w zachodniojapońskiej prefekturze Nara. Przyjechały, aby wziąć udział w testach na policyjnego psa tropiącego i ratującego.

Tylko 32 psy pozytywnie przeszły testy, a wśród nich długowłosy chihuahua o imieniu Momo, prawdopodobnie aktualnie najmniejszy członek policji, ważący poniżej 3.5 kilograma.

Psy tropiące to głównie labradory, owczarki niemiecki, border collie, golden retrievery, owczarki belgijskie, ale nie ma ograniczeń i pies każdej rasy nim zostać.

Siedmioletnia, brązowo – biała puszysta kuleczka w czasie testu była w stanie  swoim małym noskiem wywęszyć człowieka w czasie poniżej 5 minut.

 

Jest spore zapotrzebowanie na psy małych ras w policji, gdyż ich rozmiar pozawala im wcisnąć się w dziury niedostępne dla dużych psów, np.: podczas przeszukiwania terenów zniszczonych przez trzęsienia ziemi.


Momo podczas pracy w terenie

Właściciel Momo – Keiko Matysuyoshi, zdradza, że Momo to po japońsku znaczy ‚brzoskwinia’ i nagradza psa gotowaną piersią z kurczaka za przejście testu.

Roczny kontrakt Momo zaczął się od stycznia.

Filmik pokazuje jak Momo radził sobie podczas testów:

via: Mail Online

Foto: mac_filco

2 Comments on “Najmniejszy policyjny pies na świecie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*