Najlepiej ubrane psy Manhattanu

Nowy Jork jest nie tylko stolicą mody dla ludzi, fotograf Paul Nathan pokazuje, że najmodniejsze psy żyją właśnie tam, w cieniu luksusowych drapaczy chmur i wnętrzach żółtych taksówek. Postanowił to udokumentować, czego efektem jest album Couture Dogs Of New York.

Couture Dogs Of New York

Autor prezentuje tam zdjęcia najlepiej ubranych psów, których właściciele sami projektują lub kupują im wyjątkowe, pojedyńcze sztuki designerskich ubrań za setki dolarów. Czasem są to fotografie samych piesków, a niekiedy z ich równie ekstrawagancko ubranymi właścicielami.

Celem posiadania stylowych ubrań jest możliwość ‚bywania’, stąd też aby poznać przyszłych modeli i modelki Nathan musiał rzucić się towarzyski wir, czyli pojawiać się na ‚pawties’, ‚barkmitzvahs’ czy ‚puptails’. Wybrał 15 psów, które zaprosił na sesję do swojego studia.

Niektórzy właściciele otwarcie przyznawali się do wydawania ponad 600 dolarów na pojedyncze ubranko, inni, ze zdecydowanie traktują swoje pieski jak dzieci, którym niczego przecież nie może zabraknąć. Ludzie (i ich psy) zaprezentowani w książce tworzą zgraną grupę, dla których organizowanie przebieranych przyjęć dla psów (gdzie właściciele często mają pasujący struj) i w ogóle psia moda to ogromna pasja.

Autor zdjęć przyznaje, że nie wie czy psy cieszą się z nowych strojów tak jak ich właściciele, ale na pewno nie są nieszczęśliwe:

Jako ojciec półtorarocznego dziecka, mogę z pewnością powiedzieć, że łatwiej ubrać psa niż małe dziecko.

Jacy są najmodniejsi projektanci dla psów? Gorące nazwiska ostatnich sezonów to Anthony Rubio (Bandit Rubio Designs), Roberto Negrin ( Hec-Lin Couture) i Ada Nieves for Pets.

Książkę można kupić na amazon.com

2 Comments on “Najlepiej ubrane psy Manhattanu”

 1. Witam serdecznie!

  Proponuję wpis o najlepiej ubranych pieskach w Polsce.

  Jako przykład 🙂 podaję mojego rocznego mopsa- Ubuda, który nosi czapeczki zrobione przeze mnie i moją koleżankę na drutach i szydełku.

  Ubud ma swoje konto na facebook’u: Ubud Pug i fanpage: MO-psie fotointerpretacje

  Pozdrawiam

  1. Jeśli jest w Polandzie ktoś kto podziela moją fascynację przebieraniem psów – znajdzie się na doglife. Cierpliwości – powiadomię Was jak coś sklecę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*