Najdłuższe psie uszy

W wydaniu na 2012 rok Księgi Rekordów Guinessa psem z najdłuższymi uszami zostaje Harbor – podpalany coonhound.

Swoją drogą, pierwsze słyszę o tej rasie, ale jak sama nazwa wskazuje – są używane do polować na szopy, cenione za to, że w przeciwieństwie do wielu innych tropiących psów – radzą sobie świetnie ze zwierzyną uciekającą na drzewa. Zamiast wpadać w dezorientację – cierpliwie czekają pod drzewem na przyjście myśliwego.

Ośmioletni Harbor nie musi wsławiać się w polowaniach. Jest i tak już wystarczająco znany. Ma aktualnie najdłuższe uszy na świecie: lewe ma 12.25 cala (31 cm), a prawe 13.5 cala (34 cm).

Kiedy był mały ogromne uszy trochę mu przeszkadzały, niejednokrotnie fikał koziołki zaplątując się w nie. Teraz jest starszy i świetnie sobie razi z rozmiarem swoich uszu.

Hodowcy uważają, że długie uszy pomagają psom podczas tropienia zwierzyny: kiedy pies biegnie, jego uszy monotonnie poruszają się na boki, nagarniając zapachy pod nos.

Harbor odebrał tytuł bloodhoundowi Tiggerowi (uszy długości 13.5 cala), który odszedł dwa lata temu.

Rozpiętość uszu Harbora jest większa niż wzrost najniższego człowieka na świecie, którym aktualnie jest Junrey Balawing, osiemnastolatek z Filipin, który ma 54 cm wzrostu.

Z kolei najmniejszego psa na świecie – Brandy, który ma 6 cali długości – można byłoby spokojnie wcisnąć do każdego ucha. Nawet gdyby się rozdwoił.

Żródło: guinessworldrecords.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*