Najbrzydszy pies na świecie

Konkurs na najbrzydszego psa na świecie odbywa się od 22 lat w Kalifornii. Wraz z tytułemNajbrzydszego Psa Światazwycięzca dostaje 1000$ oraz… zaproszenie do świata sławy!  Walka o miejsce na podium jest tak zawzięta, że w 2006 roku niepowołana osoba uzyskała dostęp do internetowej strony głosowania i usunęła 40 000 głosów oddanych na jednego z kandydatów (zwycięzca tamtego roku został wybrany głosami komisji sędziowskiej).

Sam- najbrzydszy pies na świecie

Wśród zwycięzców dominują grzywacze chińskie, jednakże były też chihuahua, buldogi i mieszańce.

Najbardziej znanym brzydalem jest Sam – całkowicie ślepy, czysto rasowy bezwłosy grzywacz chiński. Zdobył tytuł trzy razy z rzędu! Został poddany eutanazji z powodu niewydolności krążenia w 2005 roku, tuż przed swoimi piętnastymi urodzinami. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się w nagłówkach największych portali internetowych na świecie.

Sam doczekał się ról w filmach, wywiadów w telewizji, znalazł się też na okładce książki. Do kupienia są koszulki i kubki z jego podobizną, oczywiście można też sobie ściągnąć tapetę z Samem.

Po erze Sama, zwycięzcą został Elwood, którego wzruszająca historia- od bycia niechcianym brzydkim kaczątkiem do wielkiej sławy– została opisana w książce pod tytułem ‚Everyone loves Elwood’.

Elwood

Aktualnie Elwood na swojej stronie internetowej (http://www.loveelwood.com/index.html) wspiera akcje pomagania bezd0mnym zwierzętom, promuje kastrację i sterylizację oraz zachęca do uśmiechania się przynajmniej kilka razy dziennie.

Pabst- aktualny champion

Aktualnym championem jest Pabst– mieszanka boksera, uratowany z przytułku. Oprócz nagrody pieniężnej dostał kontrakt na modeling dla firmy House of dog. Mama i siostra właściciela długo nie mogły się przyzwyczaić do tego jak wygląda ich ‚wymarzony’ piesek.

Sponsorem konkursu jest Animal Planet, na ich stronie można zobaczyć więcej brzydalków i dowiedzieć się jak oddać głos w tegorocznej zabawie. Następny konkurs już w czerwcu!

11 Comments on “Najbrzydszy pies na świecie”

  1. Hah mają duże szanse a Pabst to nie jest oszustwo w poównaniu do tych innych psów bo został najbrzydszym psem świata 2010.r widziałem na żywo ;P

  2. @jola

    Droga Jolu.

    Pozwolę sobie w imieniu społeczność fanów psów wyrazić najszczersze wyrazy współczucia dla właścicieli Sama.

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*