Nadchodzi czas ubranek – można je zrobić samemu

cover_grandeBrrr, pogoda dziś taka, że nie chce się wystawić nosa już nie tylko za drzwi, w ogóle spod kołdry. Ja niestety musiałam, właściciele zwierzaków pewnie też. Zaczynają się chłodne dni – ale jest jeszcze trochę czasu, żeby przygotować pupila na zimę – mam na myśli – zaopatrzyć w ciepłe ubranko.

Można pójść na łatwiznę i je kupić, ale można też samemu się pobawić i zrobić je na drutach.

Pani Debbie Bliss jest znaną brytyjską projektantką ubrań robionych na drutach. Wydała już ponad 30 książek z modelami i instrukcjami dla miłośników robótek ręcznych. Niedawno wyszło jej najnowsze dzieło zawierające 20 ubranek dla piesków. Sama projektantka ma dwa psy – Parson Russel terriera oraz beagla, które były inspiracją dla „Wooly Woofers”.

Ubranka mają być przede wszystkim praktyczne. Pani Bliss nie lubi wysadzanych kamieniami, obszywanych koronkami ciuszków w stylu piesków Paris Hilton. Oba jej psy są krótkowłose i zimą trzęsą się podczas spacerów, więc pomysł na sweterki był odpowiedzią na wyraźną potrzebę. A że przy okazji można te ubranka zrobić nie tylko przytulne ale też piękne, to już druga sprawa.

Mnie podobają się bardzo. Szczególnie Sherlock Bones, ale to już dla średnio zaawansowanych (jest na niego darmowy wzór w linkach poniżej).

Książkę można kupić na stronie autorki: shop.debbieblissonline.com

A tutaj są linki do darmowych wybranych projektów do samodzielnego wykonania: Sherlock Bones, Highland Hound, Mardi Gras Mutt.

Przyjemnego dziergania!

mcdog_grande
Highland Hound. Klasyczny projekt, ale bardzo elegancki moim zdaniem. Tylko wzór taki trudny!
sherlockbones_grande
To właśnie Sherlock Bones. Niesamowicie pasuje temu sznaucerowi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*