Miss Ellie – Najbrzydszy Pies Świata 2009 – nie żyje

Miss Ellie zmarła w Pigeon Forge Tennessee w wieku lat 17. Była grzywaczem chińskim, z wystającym jęzorem (posiadała tylko kilka tylnych zębów) oraz ciałem pokrytym guzowatymi brodawkami.

Życie Miss Ellie to historia w stylu ‚od zera do bohatera’. Kiedy miała 7 lat została odebrana właścicielom, którym się wybitnie nie podobała. Trzymali ją zamkniętą w garażu, zaniedbaną, pozbawioną kontaktu z ludźmi.

Przygarnęła ją Dawn Gohering. Nowa właścicielka wspomina, że zakochała się w niej od razu. Imię Miss Ellie pochodzi od imienia jednej z głównych postaci słynnego amerykańskiego serialu ‚Dallas’.

Randkowałam wtedy z moim obecnym mężem. On zakochał się w niej, jeszcze zanim zakochał się we mnie. Jednym z powodów, dla których mnie poślubił było to, że chciał być też z Miss Ellie.”

Właścicielka na co dzień musiała się mierzyć z wieloma pytaniami od nieznajomych. Ludzie podchodzili i pytali czym w ogóle Miss Ellie jest, czy jest chora i dlaczego ma ogolone włosy. Pani Gohering zawsze odpowiadała:

Dla niektórych może nie być piękna, ale dla nas – tak. To, że nie wygląda idealnie nie znaczy, że nie jest idealnym zwierzakiem.

Kiedy już Miss Ellie znalazła kochający dom, przyszedł czas na wielką karierę. Dawn Gohering jest aktorką oraz trenerką psów w Comedy Barn Theater- teatrze specjalizującym się w przedstawieniach dla dzieci z udziałem magików czy pokazujących sztuczki psów. Ellie uwielbiała być w centrum uwagi, ale nie znała wielu trików. Mimo to szybko stała się twarzą Comedy Barn.

 Brała udział w wielu konkursach m. in. Ugliest Dog Contest (Najbrzydszy Pies Świata – informacje o innych laureatach tutaj), gdzie otrzymała główną nagrodę. Ale wygrywała nie tylko jako brzydactwo- w ubiegłym roku zdobyła nagrodę na Najsłodszego Pupila, wygrywając w internetowym głosowaniu z 60 000 innych psów!

Jej historia pokazuje znaną prawdę, że uroda nie jest najważniejsza. Właściciele ze wzruszeniem mówią o tym jaka była sympatyczna i towarzyska oraz że nikt nie zasługuje na bycie odrzuconym z powodu swojego wyglądu. Ellie brała udział w lekcjach, na których dzieci dowiadywały się o tym, jak ważna jest odpowiedzialność za zwierzaki oraz w dogoterapii.

Jak prawie każda sława Miss Ellie zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Dzięki niej udało się zebrać ponad 100 000$ dla lokalnego schroniska dla psów.

Miss Ellie została skremowana, a jej pogrążona w smutku właścicielka zapowiada, że będzie nadal walczyć o poprawę losu bezdomnych zwierząt. Będzie się starała zebrać fundusze na nowe schronisko nazwane imieniem Ellie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*