Miss Ellie – Najbrzydszy Pies Świata 2009 – nie żyje

Miss Ellie zmarła w Pigeon Forge Tennessee w wieku lat 17. Była grzywaczem chińskim, z wystającym jęzorem (posiadała tylko kilka tylnych zębów) oraz ciałem pokrytym guzowatymi brodawkami.

Życie Miss Ellie to historia w stylu ‚od zera do bohatera’. Kiedy miała 7 lat została odebrana właścicielom, którym się wybitnie nie podobała. Trzymali ją zamkniętą w garażu, zaniedbaną, pozbawioną kontaktu z ludźmi.

Przygarnęła ją Dawn Gohering. Nowa właścicielka wspomina, że zakochała się w niej od razu. Imię Miss Ellie pochodzi od imienia jednej z głównych postaci słynnego amerykańskiego serialu ‚Dallas’.

Randkowałam wtedy z moim obecnym mężem. On zakochał się w niej, jeszcze zanim zakochał się we mnie. Jednym z powodów, dla których mnie poślubił było to, że chciał być też z Miss Ellie.”

Właścicielka na co dzień musiała się mierzyć z wieloma pytaniami od nieznajomych. Ludzie podchodzili i pytali czym w ogóle Miss Ellie jest, czy jest chora i dlaczego ma ogolone włosy. Pani Gohering zawsze odpowiadała:

Dla niektórych może nie być piękna, ale dla nas – tak. To, że nie wygląda idealnie nie znaczy, że nie jest idealnym zwierzakiem.

Kiedy już Miss Ellie znalazła kochający dom, przyszedł czas na wielką karierę. Dawn Gohering jest aktorką oraz trenerką psów w Comedy Barn Theater- teatrze specjalizującym się w przedstawieniach dla dzieci z udziałem magików czy pokazujących sztuczki psów. Ellie uwielbiała być w centrum uwagi, ale nie znała wielu trików. Mimo to szybko stała się twarzą Comedy Barn.

 Brała udział w wielu konkursach m. in. Ugliest Dog Contest (Najbrzydszy Pies Świata – informacje o innych laureatach tutaj), gdzie otrzymała główną nagrodę. Ale wygrywała nie tylko jako brzydactwo- w ubiegłym roku zdobyła nagrodę na Najsłodszego Pupila, wygrywając w internetowym głosowaniu z 60 000 innych psów!

Jej historia pokazuje znaną prawdę, że uroda nie jest najważniejsza. Właściciele ze wzruszeniem mówią o tym jaka była sympatyczna i towarzyska oraz że nikt nie zasługuje na bycie odrzuconym z powodu swojego wyglądu. Ellie brała udział w lekcjach, na których dzieci dowiadywały się o tym, jak ważna jest odpowiedzialność za zwierzaki oraz w dogoterapii.

Jak prawie każda sława Miss Ellie zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Dzięki niej udało się zebrać ponad 100 000$ dla lokalnego schroniska dla psów.

Miss Ellie została skremowana, a jej pogrążona w smutku właścicielka zapowiada, że będzie nadal walczyć o poprawę losu bezdomnych zwierząt. Będzie się starała zebrać fundusze na nowe schronisko nazwane imieniem Ellie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*