Milionerzy wolą psy

Policzone i sprawdzone! Przynajmniej w USA. Badania wśród najzamożniejszych włascicieli zwierząt przeprowadziła Spectrem Group w listopadzie tego (2012) roku: 58% z nich ma psa, a tylko 37% kota. Jednocyfrowy odsetek stanowią rybki, konie, króliki i gryzonie.

Pod uwagę brano nie tylko milionerów, ale też osoby na wysokich stanowiskach na przykład senior corporate executives (jak ktoś wie, to niech da znać co to za funkcja). 70% z tych osób jeśli posiada zwierzaka, to jest nim pies.

Kasa i walizka, czyli zdjęcie w stylu agenta Tomka.

Co ciekawe 1/4 deklaruje, że wydaje na zwierzę więcej niż 2000$ rocznie i jest to sugerowane jako ‚dużo’. Po podzieleniu na 12 daje ok 166 dolarów miesięcznie. Biorąc pod uwagę ceny w USA to nie jest jakaś zawrotna suma, szczególnie że dotyczy prawdziwych bogaczy, ale nie do końca wynika czy ta kwota obejmuje wszystko co związane z psem, czy może tylko rzeczy ponad standard.

No ale za to jeśli chodzi o leczenie – tu milionerzy raczej nie szczędzą:

  • 30% zdecydowałoby się na operację rekonstrukcji kolana
  • 26% – na sztuczne biodro dla psa
  • 1/5 zapłaciłaby za chemioterpię

Milionerzy mają psy częściej niż mniej zamożni Amerykanie, którzy częściej wybierają koty. Być może wynika to z tego, że koty są generalnie tańsze w utrzymaniu.

Co ciekawe 100% milionerów kupuje gotowe jedzenie, nikt nie gotuje (chyba mam zadatki na milionera, bo na pewno nie gotowałabym dla psa). 56% chodzi z psem do groomera, to może wskazywać, że preferowane są rasy wymagające takiej opieki, czyli długowłose.

Dlaczego milionerzy wolą psy? Teorie są różne, niektórzy uważają, że po stresującej pracy lubią wyjść na spacer z psem, inni że tylko  bogatych stać na psa w czasach kryzysu (od 2006 w USA zmalała o kilka procent ilczba gospodarstw domowych posiadających psa).

Całość badania znajdziecie na stronie Spectrem.

Foto: KaCey97007, Dan Century, boxchain

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*