Mark Zuckerberg ma szczeniaka

Na początku marca Mark sprawił sobie ośmiotygodniowego szczeniaka. Jest cały biały i ma na imię Bestia (Beast). Jak przystało na psa, którego właścicielem jest twórca Facebooka – ma już swój fan page i obecnie prawie 90 tysięcy fanów. Jest duża szansa, że rasa stanie się bardzo popularna, tak jak portugalski pies dowodny, którego popularność wzrosła, od kiedy właścicielami zostali państwo Obama.

Jesteście ciekawi co to za rasa?

To puli, czyli owczarek węgierski, jeden z najdziwniejszych psów na świecie. Wygląd ma na tyle ciekawy, że osobiście mam na tapecie komputera zdjęcie puli autorstwa Tima Flacha.

Bestia figuruje na Facebooku jako ‚osoba publiczna’. Z krótkiej biografii można się dowiedzieć, że urodził się Oregonie, skąd Mark zabrał go do swojego domu w Kalifornii. Jako zainteresowania podaje: ‚głaskanie, kochanie i jedzenie’. Sam o sobie mówi, że jest ‚ekstremalnie słodki’.


Nie tylko Mark stworzył konto dla zwierzaka, obecnie można znaleźć tysiące profili kotów, psów i innych zwierząt: żyjących, takich, które już nie żyją, prawdziwych i bohaterów kreskówek.

Czemu ludzie zakładają profile swoich pupili albo czemu je śledzą?

Być może dlatego, że uważają ich za przyjaciół lub członków rodziny i również z nimi chcą się komunikować przez portale społecznościowe. A może po prostu dlatego, że to nieszkodliwe i zabawne. Marka podejrzewa się, że chce zatrzeć niezbyt przyjemny wizerunek samego siebie pokazany w filmie ‚The social network’, a co lepiej ‚osładza’ niż taka puszysta kuleczka jest Bestia? Szczególnie jeśli na tablicy pojawiają się wpisy typu:

I just took a dump and made Mark Zuckerberg pick it up. It was glorious.

w wolnym tłumaczeniu: Właśnie zrobiłem kupę, którą Mark Zuckerberg musiał posprzątać. To było cudowne!

Profile pupili a zasady Facebooka

Według zasad Facebooka, aby móc z niego korzystać trzeba mieć skończone 13 lat i nie można tworzyć profili dla kogoś innego niż samego siebie, no ale psa Zuckerberga te zasady nie obowiązują. Bestia ma aktualnie ok 10 tygodni i nie jest nawet człowiekiem.

Pikanterii całej sytuacji z profilem Bestii dodaje fakt, że w miarę niedawno Facebook zamknął konto Anti – chińskiego dziennikarza i blogera, walczącego o prawa człowieka, z powodu zasady, że nie można zakładać fikcyjnych kont. Artykuły Anti były drukowane w Washington Post i The New York Times, na Facebookowym profilu miał ponad 1000 fanów.

Dziś dowiedziałem się, że pies Zuckerberga ma swój profil na Facebooku. Moja praca dziennikarska i akademicka są dużo prawdziwsze niż pies!

Anti nie ma szans pisać w Chinach o wolności słowa ,używając prawdziwego imienia i nazwiska. Kiedyś miał już problemy z Microsoftem, który pod naciskiem chińskich władz zablokował mu bloga.

Foto: Karen Horton

One Comment on “Mark Zuckerberg ma szczeniaka”

  1. pies Fagota tez ma swój profil na fejsie 😉 „wrzuca” tam mniej więcej zdjęcia ze spacerów 😉 Nie ukrywam, że przez chwilę też miałam ochotę załozyć konto Bazylowi ale poprosił abym tego nie robiła ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*