Lola w pytaniach i odpowiedziach

lolaaaaMyślisz, że między Tobą i Lolą może zaiskrzyć? Zgłoś się do Fundacji Niechciane i Zapomniane!

Jakie są najważniejsze cechy psa, o które pytają ewentualni przyszli adoptujący? Sądząc po komentarzach na stronach różnych fundacji, jak i pod zdjęciami Loli, ludzi najbardziej interesuje kilka cech. Nie wszystkie z nich udało mi się przetestować, ale część już tak:

1. Czy jest agresywna w stosunku do ludzi? I czy lubi dzieci?

Lola boi się obcych, ale jak już wspominałam w pierwszym wpisie (Pitbull o gołębim sercu) – w miarę szybko się przekonuje. Widać, że lubi kontakt z człowiekiem, ale po prostu się bardzo boi. Na pewno nie jest agresywna. Przetestowana na dzieciach, które polubiła, wchodziła na nie i chciała być przez nie głaskana (dzieci w wieku 7+).

2. Czy jest agresywna w stosunku do psów?

Tego jeszcze nie wiem. Ciągnie do innych psów, ale nie wiem, czy po to, żeby je zamordować, czy po prostu się zapoznać. Sądząc po całej mordzie w bliznach – może być mało przyjazna. Na czwartek na 90% jestem umówiona z psem niemalże idealnym – podobnej wielkości, baaaardzo spokojnym i zrównoważonym samcem na wieczorek zapoznawczy – od razu dam znać jak poszło.

Bez nazwy

5. Czy zostaje sama w domu nie niszcząc?

Lola w domu nie niszczy. W ogóle jest straszliwym leniem, szczególnie w porównaniu do Pipina, który swoją aktywnością naprawdę dał mi trochę w kość. Lola w domu leży na posłaniu (swoim lub niestety moim) i gdyby nie przeciągała się głośno co jakiś czas, pomyślałabym, że nie mam w domu psa. Jak nie było mnie dłuższy czas, ukradła torebkę foliową i wygryzła w niej dziurę. Meble i drzwi nie leżą w kręgu jej zainteresowań.

6. Czy umie jeździć samochodem?

Pierwszy raz wskoczyła do samochodu bez oporów, ostatnio idzie to coraz gorzej, pewnie dlatego, że rano nie chodzę z nią na długi spacer i chciałaby więcej pobiegać,  a ja jej każę wchodzić do bagażnika. Ale generalnie problemu nie ma. Jeździ, nie piszczy, nie kręci się, patrzy sobie przez tylną szybę i przyciąga pełne zachwytu spojrzenia kierowców innych aut.

lola pion

7. Czy lubi koty?

Tego też nie wiem. Szłam z nią kiedyś wieczorem i obie prawie wlazłyśmy na świetnie zakamuflowanego kota. Kot zaczął zwiewać, więc Lola szarpnęła w jego kierunku. Czy by go zjadła? Nie wiem. Nie mam chętnych kotów na testowanie.

8. Czy nadaje się do mieszkania w blokach?

Takie pytanie chyba rzadziej pada, ale mam na nie odpowiedź, więc chcę jej  udzielić. O ile bloki nie są dla Loli żadnym problemem, o tyle powiedziałabym, że w ogóle nie jest to raczej pies miejski. Lola lepiej czuje się w miejscach bez zgiełku i samochodów, na podwórku już nawet odwala podskoki i galopy. Za to ruchliwe przejście dla pieszych, gdzie ją wczoraj zabrałam, było dla Loli wyzwaniem i dość mocno się zestresowała (ale dała radę).

lola poziom

 

4 Comments on “Lola w pytaniach i odpowiedziach”

  1. Znam, od roku fotografuję dla NiZ i dwa czy trzy razy już byłam w ich ośrodku 🙂 Suczka bardzo fajna, potrzebuje kogoś kto szuka miękkiego pit bulla i będzie chciał popracować nad jej pewnością siebie. Jest typowym nieśmiałym pieskiem z przeszłością.

  2. Znasz Lolę?:) Po cichu mam nadzieję, ze trafi na pasjonata psów, który będzie z nią ćwiczył wychodzenie z jej lęków. Jak na razie interesują się nią stereotypowi miłośnicy pitbulli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*