Kokosowe wakacje

I Bułeczkowe oczywiście, ale kokosowe brzmi jakby były to wakacje co najmniej pod palmami, z drinkami z parasolką, plażą. A były pod moim skromnym dachem. Oba psy są już czytelnikom dobrze znane, zresztą w zeszłe wakacje również były u mnie na tydzień. Nie muszę zatem mówić, że są to zwierzęta wyjątkowo mądre i grzeczne. Poza momentami, kiedy są brojącymi gamoniami (panu za głaskanie Kokos odpłacił obsikaniem torby). DSC07391

Nie jestem blogerką podróżniczą. Głównie dlatego, że rzadko podróżuję, a już na pewno rzadko z psami. Ale co tam, dziś napiszę, gdzie byłam z  z Bułką i Kokosem. Byłam w tym miejscu po raz pierwszy. Każdy nieomal mieszkaniec Łodzi kojarzy, że za Zgierzem jest tzw. Malinka. Jest to namiastka gór na naszym płaskim terenie – czyli sztucznie usypana jedna góra. Można tam w pewnym stopniu uprawiać sporty zimowe. Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się, że można tam również zażywać letnich atrakcji.

Brzmiało wspaniale – kąpielisko, plaża, kajaki, rowerki wodne, nieźle wyglądały zdjęcia ze strony mosiru. Rzeczywistość okazała się rozpieszczać znacznie mniej niż obiecano. Po co komuś wypożyczenie kajaka, skoro całe jeziorko da się obejść w jakieś 20 minut? Co to za plaża bez piasku? Ale nie będę się czepiać. W Łodzi wody jest deficyt, a ja wodę uwielbiam. Przepadam za leżeniem na plaży, czytaniem książek, opalaniem, chłodzeniem się w orzeźwiającej toni.  Niestety, aby tego zażyć w takim wymiarze jak sobie to wyobrażam, trzeba ruszyć trochę dalej. Na szczęście pieskom to wszystko w ogóle nie przeszkadzało. A my mieliśmy ze sobą Rummikuba.

Dodatkowo wspięliśmy się w rankingu ile osób da się zmieścić w Micrze – 4 osoby i 3 psy się (teraz już wiecie dlaczego dłuższa wycieczka nie wchodziła w grę).

Część zdjęć jest autorstwa Pańci Stefana Boxera, któremu jednak uniemożliwiliśmy pokazywanie jak prawidłowo lansować się na plaży, bo jest straszliwym rozrabiaką niestety.

DSC07401
To trzeci pies – Ruda. Pies miły, lecz ciut nieśmiały.
IMG_20140816_104450
To co widać za psami to jest to jeziorko do sportów wodnych. Prawie całe. Jest jeszcze drugie do kąpania się – trochę mniejsze.
IMG_20140816_104403
Ruda nie miała ochoty na integrację. Ze zrobieniem zdjęcia też nie było lekko.

DSC07397 IMG_20140816_104308

DSC07393
Sama jak na to teraz patrzę, to się zastanawiam, co to jest

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*