Jak wybrać smycz i obrożę dla silnego psa cz. 2

8cf407003fb711e3886922000a1dda77_8Przed wami druga część artykułu o smyczach dla silnych psów (pierwsza tutaj). Autorem jest p. Jacek Mielewczyk – producent takich właśnie akcesoriów i właściciel sklepu Pako-dog, gdzie można je zakupić.

W pierwszej części mówiłam, że akcesoria są moim zdaniem idealne. W dalszym ciągu ich używam i zdania nie zmieniłam. Godne uwagi jest też to, że p. Jacek (prywatnie właściciel amstaffa o imieniu Pako) charytatywnie przekazuje co jakiś czas akcesoria dla fundacji sos-amstaffy.pl

Dziś rozdział zahaczający już o wiedzę tajemną – karabinki do smyczy. Czym się od siebie różnią i kiedy który wybrać. Miłej lektury!

Karabinki używane w produkcji smyczy Pako-dog:

Karabinek mały – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany o długości 48mm i wadze 12 gram, przeznaczony dla psów małych np. yorkshire terier, pinczer karłowaty, jamniki, pekińczyki, shih tzu itp.

Karabinek średni – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany, o długości 80mm i wadze 36 gram przeznaczony dla psów ras średnich np. sznaucery średnie, beagle, spaniele itp.

Karabinek duży – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany lub chromowany o długości 80mm i wadze 56 gram przeznaczony dla psów ras dużych np. owczarki – niemiecki, briard, bokser, alaskan malamut, wyżły, doberman, labrador, golden retriever, amstaff, pitbull, bullterier

Karabinek duży prosty -wykonany ze stopu cynku i aluminium, chromowany, o długości 85mm i wadze 50 gram o takiej samej wytrzymałości jak popularna rybka, chromowana powłoka jest mocniejsza od niklowanej, jest odporniejsza na wycieranie i nadaje karabinkowi jasnosrebrną barwę.

Karabinki serii bull są najwytrzymalszymi karabinkami dostępnymi na rynku, nie wypinają się przypadkowo np. przy otrzepywaniu się psa, są przeznaczone dla psów ras dużych i olbrzymich, bardzo silnych w tym TTB (amstaff, pitbull, bulterier).

Pako-dog.karabinki

Pako-dog stosuje trzy rodzaje karabinków typu bull:

Karabinek bull – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany, bardzo wytrzymały dlapsów silnych, z bardzo dużym temperamentem, ciągnących jak lokomotywa, otwierany na zewnątrz, dzięki swojej budowie zapobiega przypadkowemu odpięciu podczas otrzepywania się psa lub tarzania, długość 106mm, waga 152 gramy

Karabinek bull (stal) – wykonany ze stali, najmocniejszy z karabinków serii ”bull” niklowany, bardzo wytrzymały, dla psów silnych, z bardzo dużym temperamentem, ciągnących jak lokomotywa, otwierany na zewnątrz, dzięki swojej budowie zapobiega przypadkowemu odpięciu podczas otrzepywania się psa lub tarzania, długość 104mm, waga 142 gramy

Karabinek bull (brąz) -wykonany z brązu, bardzo wytrzymały dla psów silnych, z bardzo dużym temperamentem, ciągnących jak lokomotywa, otwierany na zewnątrz, dzięki swojej budowie zapobiega przypadkowemu odpięciu podczas otrzepywania się psa lub tarzania, doskonały dla psów lubiących zabawy w wodzie(nie ulega korozji) długość 97mm, waga 128 gramów.

Karabinki panic i safe przeznaczone są dla psów ras dużych i olbrzymich.

Karabinek panic – wykonany ze stopu cynku i aluminium, chromowany, o długości 108mm i wadze137 gram, o wzmocnionej konstrukcji. Otwiera się przez odciągnięcie elementu oznaczonego strzałką. Jest to karabinek typu „zapnij i zapomnij”. Przypadkowe wypięcie się psa jest niemożliwe.

Karabinek safe – jest lżejszy od karabinka panic, wykonany ze stopu cynku i aluminium, chromowany, o długości 108mm i wadze 117 gram, otwiera się przez obrót plastikowej części, przy stosowaniu tego karabinka przypadkowe wypięcie psa np. podczas otrzepywania się jest niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*