Jak wybrać smycz i obrożę dla silnego psa cz. 2

8cf407003fb711e3886922000a1dda77_8Przed wami druga część artykułu o smyczach dla silnych psów (pierwsza tutaj). Autorem jest p. Jacek Mielewczyk – producent takich właśnie akcesoriów i właściciel sklepu Pako-dog, gdzie można je zakupić.

W pierwszej części mówiłam, że akcesoria są moim zdaniem idealne. W dalszym ciągu ich używam i zdania nie zmieniłam. Godne uwagi jest też to, że p. Jacek (prywatnie właściciel amstaffa o imieniu Pako) charytatywnie przekazuje co jakiś czas akcesoria dla fundacji sos-amstaffy.pl

Dziś rozdział zahaczający już o wiedzę tajemną – karabinki do smyczy. Czym się od siebie różnią i kiedy który wybrać. Miłej lektury!

Karabinki używane w produkcji smyczy Pako-dog:

Karabinek mały – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany o długości 48mm i wadze 12 gram, przeznaczony dla psów małych np. yorkshire terier, pinczer karłowaty, jamniki, pekińczyki, shih tzu itp.

Karabinek średni – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany, o długości 80mm i wadze 36 gram przeznaczony dla psów ras średnich np. sznaucery średnie, beagle, spaniele itp.

Karabinek duży – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany lub chromowany o długości 80mm i wadze 56 gram przeznaczony dla psów ras dużych np. owczarki – niemiecki, briard, bokser, alaskan malamut, wyżły, doberman, labrador, golden retriever, amstaff, pitbull, bullterier

Karabinek duży prosty -wykonany ze stopu cynku i aluminium, chromowany, o długości 85mm i wadze 50 gram o takiej samej wytrzymałości jak popularna rybka, chromowana powłoka jest mocniejsza od niklowanej, jest odporniejsza na wycieranie i nadaje karabinkowi jasnosrebrną barwę.

Karabinki serii bull są najwytrzymalszymi karabinkami dostępnymi na rynku, nie wypinają się przypadkowo np. przy otrzepywaniu się psa, są przeznaczone dla psów ras dużych i olbrzymich, bardzo silnych w tym TTB (amstaff, pitbull, bulterier).

Pako-dog.karabinki

Pako-dog stosuje trzy rodzaje karabinków typu bull:

Karabinek bull – wykonany ze stopu cynku i aluminium, niklowany, bardzo wytrzymały dlapsów silnych, z bardzo dużym temperamentem, ciągnących jak lokomotywa, otwierany na zewnątrz, dzięki swojej budowie zapobiega przypadkowemu odpięciu podczas otrzepywania się psa lub tarzania, długość 106mm, waga 152 gramy

Karabinek bull (stal) – wykonany ze stali, najmocniejszy z karabinków serii ”bull” niklowany, bardzo wytrzymały, dla psów silnych, z bardzo dużym temperamentem, ciągnących jak lokomotywa, otwierany na zewnątrz, dzięki swojej budowie zapobiega przypadkowemu odpięciu podczas otrzepywania się psa lub tarzania, długość 104mm, waga 142 gramy

Karabinek bull (brąz) -wykonany z brązu, bardzo wytrzymały dla psów silnych, z bardzo dużym temperamentem, ciągnących jak lokomotywa, otwierany na zewnątrz, dzięki swojej budowie zapobiega przypadkowemu odpięciu podczas otrzepywania się psa lub tarzania, doskonały dla psów lubiących zabawy w wodzie(nie ulega korozji) długość 97mm, waga 128 gramów.

Karabinki panic i safe przeznaczone są dla psów ras dużych i olbrzymich.

Karabinek panic – wykonany ze stopu cynku i aluminium, chromowany, o długości 108mm i wadze137 gram, o wzmocnionej konstrukcji. Otwiera się przez odciągnięcie elementu oznaczonego strzałką. Jest to karabinek typu „zapnij i zapomnij”. Przypadkowe wypięcie się psa jest niemożliwe.

Karabinek safe – jest lżejszy od karabinka panic, wykonany ze stopu cynku i aluminium, chromowany, o długości 108mm i wadze 117 gram, otwiera się przez obrót plastikowej części, przy stosowaniu tego karabinka przypadkowe wypięcie psa np. podczas otrzepywania się jest niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*