Ikona męskiej mody

Bez-nazwy3

Męskiej i jednocześnie psiej chyba. Pewnie większość z was spotkała się już z tym uroczym shibą w eleganckich ubraniach, ale możecie nie wiedzieć, że to już nie jest projekt amatorski. Właściciele pieska rzucili swoje dotychczasowe prace i zajmują się Meanswear Dog całkiem na poważnie.

Bhodi ma obecnie 4 lata i mieszka ze swoimi właścicielami w Nowym Jorku – stolicy nie tylko ludzkiej mody (Najlepiej ubrane psy Manhattanu).

Zaczęło się oczywiście niewinnie. Dave Fung:

Wszystko co dzieje się wokół Menswear Dog podlega naturalnej ewolucji. Wchodząc w to nie mieliśmy żadnego planu. Mieliśmy tylko uroczego shiba inu o imieniu Bhodi.

20140204081434-Indiegogo_Layout-06

Pierwsze zdjęcie było po prostu zrobione iPhonem. Od tego zaczął się blog o eleganckiej modzie psiej. Początkowo pies naśladował swojego pana, ale potem wypracował swój własny styl.

Dave Fung jest designerem, Yena Kim projektantką mody. Myśleli, że dzięki blogowi stworzą co najwyżej fajnego internetowego mema. Fotki Bhodiego zaczęły krążyć po internecie a po jakimś czasie oboje postanowili przekuć sławę Bhodiego w biznes. Rzucili swoje prace, bo oboje byli w takich momentach naszych karier, że chcieli zacząć robić coś kreatywnego.

tumblr_n2bfu1i4h41rckvcho1_1280

Większość ubranek dla psów wygląda jak ubranka dla dzieci. Para postanowiła przywrócić psom ich godność (jakoś tak paradoksalnie to brzmi dla mnie) ubierając je w ubrania z klasą. Aby ruszyć z biznesem małżeństwo potrzebuje funduszy: próbuje je zebrać na crowdfundingowym portalu Indiegogo.com.

Każdy zakup przyszłych ubranek będzie wspierał mniej szczęśliwe psy ze schronisk.

Elegancja to nie koniecznie mój styl, ale życzę parze powodzenia. Z filmiku promującego ich projekt na Indiegogo wynika, że mają do całej sprawy dobre podejście. Wychodzą z założenia, że bez względu na to, czy biznes się uda czy też nie, jest to przygoda w której uczestniczą oboje, wraz ze swoim ukochanym psem.

tumblr_n19qah2hnu1s4yg05o1_500

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*