Hunter o psach

Kto lubi rocka? Ja lubię, choć Hunter  nie należy do moich ulubionych zespołów. Ale śpiewają o psach, a uważam, że poruszanie tematu schronisk jest jak najbardziej szczytne. I ważne, żeby mówić o psim złym losie na różne sposoby, jak widać można to zrobić w formie piosenki.

Może mam serce z kamienia, ale facebookowe historie biednych psów praktycznie mnie już nie ruszają. Jestem fanem kilku organizacji szukających domów dla zwierząt, które codziennie dostarczają mi porcję wiadomości o okrucieństwie ludzi i strasznym losie zwierząt. I słusznie, że to robią.

Brakuje mi jednak fajnych akcji, takich jak Mafia dla psa, które nie epatują okrucieństwem i żalem, ale odwołują się do naszych pozytywnych odczuć. I które byłyby ciekawe, różne, inne, o których można byłoby pisać i czytać z przyjemnością.

Niestety skala problemu w naszym kraju jest tak przytłaczająca, że faktycznie trudno znaleźć do tego dystans. Muzycy Huntera znani są z tego, że kochają psy, są wolontariuszami w schronisku w Szczytnie, przeznaczają czasem pieniądze z koncertów na pomoc psom. Może dlatego, ze stykają się ze schroniskowcami tak często, a może dlatego, że taki po prostu mają styl piosenka PSI wpisuje się w klimat mówienia o problemie „na smutno”.

Żeby uchronić się od zarzutów o bezduszność, chcę może jakoś bardziej wyjaśnić dlaczego przybijający smutek znany z akcji pomocy zwierzakom mnie odrzuca. Zbliża się kolejny finał WOŚP. Problemy polskich szpitali – kto zna, ten wie, kto nie zna – niech trzyma kciuki, żeby nie poznać. Osoby starsze bez opieki geriatrycznej, brak miejsc na oddziałach, brak sprzętu itd. Poważne problemy, mrożące krew w żyłach historie, debaty w radiu i tv, mówienie o problemie. I słusznie. A jednak w dniu finału ludzie będą skakać na koncertach, cieszyć się z ekranów telewizora, że mogą pomóc, śmiać się, że do wylicytowania jest najczystszy stół Kamila Durczoka itd. Na wesoło. To przywraca wiarę w ludzi, przyciąga itd.

Mimo wszystko szacunek dla Huntera za taką inicjatywę. Może to otworzy drzwi innym artystom i ktoś zrobi polskie White Knuckles (Piosenka, która pomaga psom), które z kolei uwielbiam. Jak się komuś nie chce czytać linka to powiem, że White Knuckles to piosenka, w której teledysku wystąpiły wytrenowane psy ze schroniska, a opłata za ściągnięcie utworu była przeznaczona na pomoc zwierzakom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*