Gdzie panuje największe stężenie szkaradności?

5139c5Bfm5p5na78fhkAd6F

Zanim w następnym zdaniu zdradzę odpowiedź na to pytanie, od razu zaznaczę z dumą, że tam byłam: 29-30 czerwca w Białej k. Sulejowa na I zlocie gryfoników! Zgromadziło się w sumie ok. 50 przedstawicieli tej jednej z najbardziej szkaradnych ras na świecie. I mniej więcej tyle samo ich miłośników i właścicieli.

O tej brzydocie piszę z pełną premedytacją i zupełnie bez skrupułów. Podczas zlotu jednym z końcowych postulatów dotyczących popularyzowania tej wyjątkowej rasy psów było, że nie można ludzi przekonywać, że gryfoniki są piękne, bo jakie są, to przecież każdy widzi. Należy skupić się na pokazywaniu pozytywnych cech ich osobowości i temperamentu. To na celu miał między innymi zlot: udowodnienie samym właścicielom jak niesamowicie zdolna i mądra jest to rasa. A mogę zaręczyć, że naprawdę taka jest.

69a421aaee2b11e29a2a22000a1fb02b_7Jak sama nazwa wskazuje zlot miał być zlotem: czyli ktoś daje hasło, chętni się zjeżdżają. Tak też było, ale Joanna Bohdziun (JB szkoła) zrobiła kawał (i mam na myśli kaaawaaaał) dobrej roboty. Teoretycznie wymigując się od oficjalnej funkcji organizatora, w praktyce zatroszczyła się o najmniejsze szczegóły: począwszy od programu zlotu, który był bogaty w takie atrakcje jak  konkurs fotograficzny i ‚Mój gryfonik potrafi’ trening rally-o oraz agility, pokaz trymowania, zajęcia z weterynarzem (pierwsza pomoc) i fizjoterapeutką. Nie chcę nikogo/niczego pominąć, bo nie byłam na zlocie od początku, ale kto był to wie, a kto nie był – może tylko żałować. W życiu nie byłam na żadnym zlocie, myślałam, że wszyscy będą siedzieć i opowiadać o psach- nic z tego! Ciągle jakieś gry i zabawy z grillowaniem włącznie.

Miłośnicy i właściciele gryfoników nieobecni na zlocie mogą żałować z jeszcze jednego powodu: to był pierwszy zlot w Polsce, nie będzie już nigdy pierwszego, historycznego. 

Zdjęcia mam dzięki uprzejmości Kasi Müller. Pozdrawiam wszystkich zlotowiczów, szczególnie dziewczyny, które mnie nakarmiły pysznymi pasztecikami. Jesteście nieźle zakręceni!

4 Comments on “Gdzie panuje największe stężenie szkaradności?”

  1. Witam,
    nie wiem czy dobrze trafiłam i tu znajdę pomoc. Od kilku lat jestem pod wrażeniem gryfiników i marzy mi się taki psiak. Szukam więc dobrej,sprawdzonej hodowli.Chciałabym włączyć pieska do pracy terapeutycznej z moją suńką labradorką Wilmą.Będę wdzieczna za jakiekolwiek wskazówki co do hodowli. Pozdrawiam
    Katarzyna Piekarczyk (piekarczyk.k@interia.eu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*