DIY – architektura dla psów

Uwielbiam czytać  i oglądać wszystkie Do It Yourself. W 99,9% przypadków nigdy później nie realizuję tych projektów, ale zawsze sobie obiecuję, że to zrobię i będę mieć coś ekologicznego, nowoczesnego, taniego i na dodatek niepowtarzalnego.

Jest strona Architecture For Dogs, na której prawdziwi projektanci prezentują swoje super nowoczesne i naprawdę oryginalne akcesoria dla  psów, których dokładne projekty można za darmo ściągnąć. I zrobić sobie w domu może nie niepowtarzalne, ale prawdziwie designerskie meble dla psa.

Twórcy strony zachęcają, żeby potem przesłać im zdjęcia gotowego wyrobu.

Projektów jest 13. Każdy twórca prezentuje zdjęcia oraz filmik mówiący o tym, po co i dlaczego wygląda on właśnie tak. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe, inne mimo długich uzasadnień nie były w stanie mnie do siebie przekonać.

Oto kilka z nich (zachęcam do obejrzenia filmików na stronie architecturefordogs.com), bo akcesoria lepiej zobaczyć ‚w użyciu’:

1. Schładzacz dla szpica

Pan, który go wymyślił mieszka w Japonii i ma ciężko znoszącego gorące i wilgotne lato szpica. Pies non-stop chodził z wywieszonym jęzorem, lepiej mu było tylko podczas leżenia na chłodnych płytkach w łazience. Projekt powstał po to aby pupil mógł czuł się komfortowo również w innych pomieszczeniach w domu.

2. Domek dla mopsa

Wiele psów źle się czuje na dużej otwartej przestrzeni, niektóre lubią schować się do ‚budy’, jakiejś norki albo chociaż pod koc. Ten super oryginalny projekt zapewnia właśnie takie wydzielenie przestrzeni dla psa. Wyobrażam sobie, że można pod spodem położyć psie legowisko i jest wtedy super przytulnie.

3. Legowisko dla biszona

Materiał do wykonania może być dowolny. Najważniejszy jest szkielet, które zakłada, ze od tyłu da się wejść do środka legowiska, choć oczywiście można po prostu na tym spaćFajna i interaktywna rzecz.

4. Łóżeczko dla jack russel terriera

Tu konieczne jest obejrzenie filmiku, w którym widać jaką radość psu sprawia wskakiwanie z impetem na swoje łóżeczko. Można zmieniać obicie, które stanowi naciągnięta na drewniane rusztowanie koszulka.

5. Ubranko+smycz dla chihuahua

Jedno z niewielu ubranek, które nawet mnie się nie podoba. Nazywa się to ‚Cloud’ i ma być dla psa drugą skórą, a dzięki jedności ubranka, smyczy i uchwytu dawać poczucie więzi między psem a człowiekiem. Może gdyby tak bez tej woalki na głowie?

 

2 Comments on “DIY – architektura dla psów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*