Czy jest sensowny GPS tracker?

Jakby każdy pies miał chipa czy adresówkę – rubryki zgubiono-znaleziono znacznie by się zmniejszyły, podobnie jak dramaty setek (tysięcy?) psów każdego roku. Jak to możliwe, że nadal wiele psów nie posiada żadnej z tych rzeczy, nawet głupiej lissetky? dog_03

Natknęłam się ostatnio na urządzenie o nazwie Puppy – w opisie stoi, że pomaga przy zgubieniu psa, łączy się z telefonem, bateria działa co najmniej 4 miesiące do nawet 1 roku. Super. W pierwszym momencie myślałam, że to nadajnik GPS, dzięki któremu możemy śledzić trasę ewentualnej ucieczki naszego pupila. Niestety po głębszej lekturze okazało się, że to kompletne badziewie. Jeśli pies oddali się na więcej niż 60m dostaniemy na telefon powiadomienie, ale nie będziemy wiedzieć w którą stronę pobiegł. Jeśli wszyscy w naszej okolicy będą używać tej aplikacji i dodawać, że właśnie widzieli naszego psa, to może nas to kierować na właściwy trop. Już widzę jak wszyscy używają tej aplikacji i przypadkiem siedzą non stop w ogrodach, żeby oznaczać, że widzieli zwiewające psiaki.

Czy jest w ogóle jakiś sensowny GPS tracker, który będzie działał dłużej niż 72 godziny, nie będzie kosztował majątku, a jego rozmiary pozwolą na wygodne przyczepienie go do zwierzaka?

307202_Tagg-Tracker-Base_34_greyZnalazłam na przykład tagg tracker. Funkcje są takie jak trzeba: śledzenie na mapie i możliwość oznaczenia bezpiecznej strefy, poza którą, jeśli znajdzie się pies dostajemy powiadomienie. Niestety 99 dolarów to już jest dość sporo. Bateria działa max miesiąc. No i jeszcze abonament $9/m-c, czyli jakies 40 zł. Drogo. A to i tak jeden z najtańszych. Taki tractive kosztuje prawie 250 euro. Nic dziwnego, że jeszcze nie spotkałam nikogo kto by używał takiego czegoś.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o jakimś sensownym tracekerze – niech daje znać!

Foto tytułowe: clappstar

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*