Czy da się wytrzymać z facetem, który nie lubi psów?

Dziś temat trochę z innej beczki. Nie będzie faktów, porad ani nawet ciekawostek, tylko takie właśnie pytanie: da się czy się nie da mieć partnera/kę, który nie lubi zwierząt?

Kiedyś myślałam, że się da, bo przeciez każdy ma prawo mieć swoje zainteresowania, a jednocześnie rzeczy których nie lubi. Ja nie lubię gotowania, wypraw w góry i komedii romantycznych. No a teoretycznie ktoś może nie lubić zwierząt. Teoretycznie.

W praktyce: przykro mi. Kto nie lubi zwierząt ten jest głupi.

Mówię zdecydowane NIE facetowi, jeśli:

 • nie lubi zwierząt w ogóle– jak ktoś nie lubi zwierząt to coś jest z nim nie tak. Bo jak ktoś kocha zwierzęta to znaczy, że ma dobre serce, jest troskliwy, pełen empatii i ma za to dużego plusa
 • przeszkadza mu sierść na ubraniach:
 • przeszkadza mu sierść na meblach ewentualnie panikują z powodu zgryzionego kabla – oczywiście jest to uciążliwe, ale pamiętając ile razy mój telefon lądował w naprawie, bo go osobiście upuściłam/nadepnęłam  to naprawdę ciężko byłoby mi się gniewać na psa, że coś mi zniszczył. Jak ktoś ma obsesję na punkcie rzeczy to jest palantem (albo niech zamyka wszystko na klucz)
 • uważa, że psy są brudne i roznosza zarazki, więc najlepiej ich nie dotykać. Niech poczyta ile zarazków jest na jego telefonie (jest ich więcej niż na desce w toalecie)

Postrzegam tą kwestię trochę jako ‚deal breaker’. Da się to wytrzymać przez pewien okres, ale na dłuższą metę nie ma szans. To trochę jak w sytuacji jak jedno chce mieszkać w centrum metropolii a drugie pośrodku puszczy – można pewnie iść na kompromis, ale zawsze ktoś będzie się z tym czuł źle.

Istnieje też druga strona medalu. Na przykład taka:

albo facet kochający pająki (węże, jaszczurki i prawdopodobnie większość innych bezkręgowców przeżyję).

 

Foto: catchingfirelies.com, pan całujący afgana pochodzi z kampani namawiającej do rzucania palenia, Jesse Draper, kjhads

3 Comments on “Czy da się wytrzymać z facetem, który nie lubi psów?”

 1. Ludzie ktorzy nie kochają zwierząt są złymi ludzmi !! Jaki byłby świat bez zwierząt? Nawet sobie nie chce wyobrazić !

  Im więcej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta.

 2. Mój chłopak nigdy nie lubił psów, ja za to oddałabym za nie życie… chcąc czy nie chcąc polubił mojego psa i teraz patrzę jak się nim opiekuję, da mu jeść, wyjdzie na spacer… oczywiście jak mu mówię, że lubi jednak tego Maksia to zaprzecza, ale ja widzę swoje 🙂
  Jedyne czego nie lubi to właśnie włosy na ubraniach, ale też jakoś bardzo nie narzeka 😛
  Więc podsumowując chyba da się polubić zwierzęta 🙂
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*