Beznadziejne nosidełka dla psów

Dawno nie widziałam czegoś tak beznadziejnego. Uwielbiam przebieranki i gadżety dla psów, ale to? Co to w ogóle ma byc i po co? Podejrzewam, że pierwotnym przeznaczeniem tych ni to toreb ni to szelek była być może pomoc upośledzonym psom takim jak ten owczarek powyżej, że jak trafi na teren, gdzie mu trudno na trzech łapach skakać, to go pan przeniesie w dość dla siebie i psa komfortowy sposób.

Niestety znalazłam zdjęcia, gdzie psy są w tym noszone jak torebki do ozdoby. Biedne wiszą tak bezwładnie i wyglądają bardzo żałośnie. Rozumiem, że yorkowi może być ciężko pokonywać wielokilometrowe trasy i dobrze jest wtedy dać mu odpocząć , może być, że w jakiejś torbie, ale te panie nie wyglądają na miłośniczki długich wycieczek. Czemu nie dać psu pobiegać (podejrzewam, że nie jeden york czy pinczer wytrzymałby dłuższy spacer niż ich debilni właściciele) tylko nosić go bez sensu.

Nie podoba mi się. Mam nadzieję, że do nas nie trafi.

 

7 Comments on “Beznadziejne nosidełka dla psów”

  1. Wiesz co? Nosidła i szelki rehabilitacyjne są bardzo pomocne przy dochodzeniu do sprawności dla psów np. po wypadkach, z bolącymi stawami itp. Nie są to upośledzone ale niesprawne ruchowo zwierzęta. Fakt, że ktoś zrobił z tego sprzętu tragifarsę to inna sprawa.

  2. Dobrze wiec jesli ktos nosi okulary to tez jest uposledzony idac Twoim tokiem rozumowania bo ma uposledzona funkcje widzenia …tak?

  3. Mnie się wydaje, że jak ktoś nie ma nogi to ma upośledzoną zdolność poruszania się, ale nieważne, faktycznie niepełnosprawny może lepiej tu pasuje.

  4. Ze ktos nie ma nogi nie znaczy ze jest uposledzony ! Chyba niepelnosprawny jak juz …i nie wazne czy mowa o zwierzaku czy czlowieku.

  5. W sumie to jakies rozwiazanie do socjalizacji szczeniaka, kiedy jeszcze nie moze biegac po miescie – okresy szczepionkowe itp… Jako modzie tez jestem przeciwna, ale swojego 4kg grzdylka tez bym chciala nosic w nosidelku bo rece na „spacerku” nie wyrabiaja;) chociaz wolalabym stabillne nosidlo zeby psiak mogl sobie siedziec a nie zwisac;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*