Czy Banksy lubi psy?

Niewiele w ogóle wiadomo na temat samego Banksy’ego. Nikt nie wie jak się nazywa ani gdzie mieszka. Często nie podpisuje swoich prac, wiec można się tylko domyślać, bazując na charakterystycznym stylu, które murale czy instalacje są jego, a które nie. Ewentualnie można się upewnić na jego oficjalnej stronie – jeśli tam coś jest to pewnie należy do Banksyego, choć biorąc pod uwagę pracę obok – niekoniecznie.

Trochę nie wiem czy mam go jakoś szczególnie przedstawiać, bo  o ile Toby’ego Dixona czy Michel Keck pewnie zna niewiele osób, tak o Banksym każdy pewnie coś słyszał.

Dla tych co nie słyszeli parę słów na szybo. Banksy to tajemniczy i nieuchwytny artysta, którego prace można spotkać na murach głównie Londynu, ale również Los Angeles, Nowego Orleanu, a obecnie także w muzeach i na aukcjach, gdzie osiągają zawrotne ceny. Charakterystyczną cechą jego prac jest to, że używa do ich tworzenia przygotowanych wcześniej szablonów. Na ten pomysł wpadł, kiedy malując na ścianie został zaskoczony przez patrol policji, uciekając schował się pod pociągiem, gdzie był zmuszony ukrywać się dłuższą chwilę. Na spodzie pociągu wymalowany był jego numer, właśnie przy użyciu szablonu, co Banksy’emu podsunęło myśl, że z szablonem maluje się szybciej i jest się mniej narażonym na kontakt z policją.

Więcej o Banksym i jego pracach można się dowiedzieć wszędzie. Na doglife za to można się dowiedzieć, że w pracach Banksyego wielokrotnie pojawia się motyw psa. W różnych formach, z najsłynniejszym sikającym buldogiem na czele.

Oficjalna strona Banksyego http://www.banksy.co.uk/

Więcej o samym artyście dowiecie się z tej strony: artsy.net

Foto: Jahn Steven, Leeks, Birdman Photos, nick_blick, gw1, duncan

One Comment on “Czy Banksy lubi psy?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*