Bądź aniołkiem dla zwierząt

Joanna Krupa

Ty też możesz zostać ‚Aniołkiem dla zwierząt’! I wcale nie trzeba się w tym celu rozbierać przed obiektywem ani być super gwiazdą. Jest kilka zadań, które trzeba sumiennie wypełniać, ale o tym później. Najpierw o gwiazdach, które zgodziły się zostać twarzami/innymi częściami ciała dla PETA.

Dla mnie oczywiście najważniejsza jest Joanna Krupa, z pobudek patriotycznych, ale też dlatego że jej fotografie wzbudziły na świecie największe kontrowersje. Joanna na zdjęciu jest nago, zakrywa się jedynie wielkim krucyfiksem.

Joanna Krupa – ‚zawsze adoptuj, nigdy nie kupuj’

Liga Katolicka z Nowego Jorku od razu się przyczepiła, twierdząc, że psy są bardziej bezpieczne w sklepach niż w rękach PETA. Joanna jako praktykująca katoliczka odpowiada:

Mój zespół musiał być pewien, że kampania będzie kontrowersyjna, bo niestety to jedyny sposób aby dotrzeć do ludzi.

Krupa brała już wcześniej udział w innych kampaniach PETA, np. Wolę być naga, niż nosić futro, w której brały udział m.in. Pamela Anderson.

Tamara Ecclestone – ‚zwierzęta zasługują na szacunek, cierpliwość i zrozumienie’

Aniołkiem została też Tamara Ecclestone, córka Berniego Ecclestone, kierowcy Formuły 1, która współpracuje z PETA już od dawna, przekonując nie tylko do traktowania z szacunkiem psów, ale też do niejedzenia foie gras i innych potraw, w produkcji których zwierzęta poddawane są okrutnym praktykom oraz nienoszenia prawdziwych futer.

Jak zostać aniołkiem?

Audrina Patrige, znana z udziału w reality show ‚Wzgórza Hollywood’

Oto 6 prostych zasad:

  • sterylizuj/kastruj zwierzęta towarzyszące. To podstawowy krok, aby zapobiec stale powiększającej się populacji niechcianych zwierząt. PETA prowadzi ciekawą kampanię na temat ABC (animal birth control) z udziałem gwiazd porno – ‚Za dużo seksu to może być złą rzeczą’.
  • chodź z psem na spacery. Konieczny jest przynajmniej jeden długi spacer dziennie. Psy zamknięte w mieszkaniu przez cały dzień są nieszczęśliwe. Zadbaj o wygodną obrożę dla zwierzaka i o adresówkę.
  • poświęć psu swój czas. Zamiast odpychać psa, który czekał na ciebie cały dzień, bo przeszkadza ci w oglądaniu telewizji – zejdź na podłogę i się z nim pobaw.
  • zimą stań się strażnikiem zwierząt. Przestrzegaj właścicieli o tym, że zimą łatwo jest o odwodnienie i wyziębienie. Zachęcaj sąsiadów do zapewnienia psom ciepłego miejsca i zapewnienia stałego dostępu do niezamarzniętej wody. Więcej porad na ten temat znajdziesz w artykule Jak pielęgnować psa zimą.
  • reaguj na okrucieństwo wobec zwierząt. Jeśli widzisz, że zwierzę jest zaniedbywane czy krzywdzone nie obawiaj się, żeby zgłosić to odpowiednim służbom. Nie bądź obojętny.
  • adoptuj zwierzaki ze schronisk. Zapomnij o kupowaniu! Hodowcy produkują szczenięta dla kasy, kupując psa skazujesz innego na dożywocie w schronisku. Patrz: kampania Kupując psa stajesz się mordercą.
Famke Jannssen – dziewczyna Bonda z ‚Golden Eye’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*