4 najmniej nagrodzone rasy psów

Westminster Dog Show to jedna z najbardziej znanych wystaw psów. Zaskakujące jest to jakie psy nigdy nie zostały na niej nagrodzone. Mowa jest o nagrodzie best in show, czyli najlepszy na wystawie oraz o rasach, które są bardzo popularne i nie nowe.

  • labrador retriever

To o tyle zaskakujące, że od mniej więcej dekady rasa ta jest w dziesiątce najpopularniejszych psów w USA. W Polsce też zresztą święci triumy popularności. Za to na Westminster – niestety kiepściutko.

 

Na ostatniej wystawie Kaltrav Carribean Cruise wygrał best of breed i kto wie – może jego potomstwo wygra wreszcie show jako pierwsze w 90-cio letniej historii rasy?

  • golden retriever

Radzi sobie jeszcze gorzej niż labrador. Od 1925 roku tylko kilka razy był blisko podium.

  • jamnik

Ciągle w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ras psów. Występujący na dodatek w trzech kategoriach (krótko- długo- oraz szrostkowłosy), więc mający większe szanse od innych ras. Niestety – mimo pewnych sukcesów (drugie, trzecie i czwarte miejsca), nigdy nie był pierwszy.

  • chihuahua

Zalicza ostatnio spadek popularności w USA, najprawdopodobniej wypadł już poza pierwszą dziesiątkę. Ale nawet w szczytowymokresie popularności nie szczęściło mu się na Westeminster Dog Show.

 

Z innych ras, które nigdy nie wygrały: dog niemiecki (jak to możliwe?!), shih-tzu oraz miniaturowy sznaucer.

 

Foto: az1172, ALTO CONTRASTE, beadmobile, livea, dirk@voderstrasse.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*